MALKARA’DA ESNAFLAR VATANDAŞIN ALIM GÜCÜNÜN DÜŞTÜĞÜNE DİKKAT ÇEKTİ

242 okunma

Medya Batı Gazetesi olarak ilçemizde kurulan Pazartesi pazarında bu hafta peynir fiyatlarını ele aldık. Esnaflar tezgâhlardaki peynir fiyatlarının yüksek olmasının arkasındaki sebepleri anlattı.

PEYNİR FİYATLARININ TEZGÂHLARDA OLDUKÇA YÜKSEK OLDUĞU BELİRTİLDİ

Pazartesi pazarında peynir tezgâhlarını açan esnaflar Ağustos ayında peynirin zamlandığını ve şuanda yüksek olduğunu dile getirdi. Esnaflar, döviz kurunda yaşanan hareketlilikten sonra ambalajda kullanılan malzemelere, paketleme sırasında kullanılan çekme bandına, peynirin doldurulduğu tenekelere kadar birçok ürüne zam geldiğini ifade etti. Gelen zamlar sonrasında bunlara bağlı olarak peynir fiyatlarının tezgâhlarda oldukça yüksek olduğu belirtildi. Esnaflar tüm bunlar çerçevesinde vatandaşların alım gücünün düştüğüne dikkat çekti.

“BİR TENEKE PEYNİR 300 LİRADAN 430 LİRA KADAR ÇIKTI”

Esnaflar ağustos ayından öncesini değerlendirdi ve şunları söyledi:

“Ağustos ayından önce bir teneke peynir yaklaşık olarak 300 liraydı. Şuanda ise bir teneke peynir yaklaşık 430 liraya kadar çıktı. Paketlemede kullanılan ürünlerin fiyatlarında da gözle görülen bir artış yaşandı. Ağustos ayından önce yaklaşık 8 lira olan çekme bandı zamlardan sonra 15-16 liraya kadar çıktı, aynı şekilde ambalajdaki poşetlerde de fiyatlar 7-8 liradan 14-15 liraya kadar arttı.”

Esnaflar son olarak peynir fiyatlarının düşmesinin aksine yılbaşından sonra daha artacağını vurguladı. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top