MALKARA’DA FENER ALAYI YOĞUN BİR KATILIMLA COŞKU İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

163 okunma

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Bayramı nedeniyle, 100. Yıl Parkı önünde Malkara Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı yürüyüşü coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Fener Alayı yürüyüşüne; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Başkan Yardımcıları Ersin Kaçar, Mustafa Özer, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MALKARA CADDELERİNİ YÜRÜYÜŞ BOYUNCA ADETA KIRMIZI - BEYAZA BOYADILAR

100. Yıl Parkı önünden başlayan fener alayına katılan vatandaşlar 60 metre uzunluğundaki Türk bayrağını açarak, ellerinde meşaleler ve Türk bayrakları ile marşlar eşliğinde Cumhuriyet Caddesi ve 14 Kasım Caddesi güzergâhından geçerek Malkara caddelerini yürüyüş boyunca adeta kırmızı - beyaza boyadılar.

Hükümet Konağı önünde son bulan fener alayı yürüyüşü sonunda konuşma yapan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN YENİDEN DOĞDUĞU, BAĞIMSIZLIK MEŞALESİNİN YANDIĞI O GÜNÜN TAM 100. YILI”

“Tam 100 yıl önce Bandırma Vapuru ile bir memleketin kaderini değiştirecek sarı saçlı mavi gözlü bir dev Samsun açıklarına yanaştı. Samsun’un Belediye Başkanı ne yazık ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü o gün saltanat korkusundan ötürü karşılamayarak, Belediye Başkan Vekiline karşılattırdı. Mustafa Kemal Atatürk memleketin, Cumhuriyetin ve Demokrasimizin geleceğini gençliğe armağan etti. Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günüm dediği, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeniden doğduğu, bağımsızlık meşalesinin yandığı o günün tam 100. yılı.

“BİZLERE FENER ALAYIMIZDA EŞLİK EDEN HEMŞERİLERİME ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bu günü özgürce bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nde kutlamamıza vesile olan tüm şehitlerimizi, tüm gazilerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını tekrar şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. Hepsinin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Bizlere Fener Alayımızda eşlik eden hemşerilerime çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un yapmış olduğu konuşmanın ardından fener alayı yürüyüşüne katılan vatandaşlar Gençliğe Hitabeyi okudular.

Düzenlenen Fener Alayı öncesi Atatürk Anıtı önünde saat 19.19’da Bayrak Zinciri oluşturdu. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top