MALKARA’DA GÖREV YAPAN MÜDÜR YARDIMCILARINA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

217 okunma

Malkara’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak okullarda müdür yardımcılığı görevi yapmakta olan öğretmenlere seminer verildi.

Malkara Halk Eğitim Merkezi’ne düzenlenen seminere; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Çelik, ilçe okullarında görev yapan müdür yardımcıları ve basın mensupları katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’ndaki seminerde ilçedeki müdür yardımcılarına idarecilik alanına dair birçok bilgi aktarıldı. Seminerde aynı zamanda değişen mevzuatlar hakkında da bilgiler paylaşıldı.

Öğretmenlere verilecek olan izin konusu ve maaş konusu ayrıca ele alındı. Seminerin sunumunu gerçekleştiren Şube Müdür Fatih Çelik şunları ifade etti:

“OLAYLARA EMPATİ KURARAK YAKLAŞTIĞIMIZ ZAMAN İŞLER DAHA DA YOLUNDA GİDECEK VE YAŞANACAK OLAN SORUNLAR EN AZA İNDİRGENECEKTİR”

“Öğretmenlerimizden izin almak isteyen fakat sebebini belirtmekte çekinenler olursa eğer siz idareciler onlara yardımcı olmasınız. Personelimizi korumalı ve yapıcı bir şekilde olaylara yaklaşmalıyız. İzine ihtiyacı olan fakat izin kullanamayan öğretmenin kafası başka yerde olacak ve sınıfa girdiği zaman verimli bir ders anlatamayacaktır. Öğretmenlerimize karşı sergileyeceğimiz tutum büyük önem arz etmektedir. Bizler olaylara empati kurarak yaklaştığımız zaman işler daha da yolunda gidecek ve yaşanacak olan sorunlar en aza indirgenecektir. Tabi ki bunlar benim şahsi görüşüm. Fakat şunu da belirtmekte de fayda var samimiyet bazen sıkıntı yaratabilir ve suiistimal edilebilir. Aradaki dengeyi iyi korumak gerekir.”

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Çelik açıklamalarına şöyle devam etti:

“EVLİLİK YA DA DOĞUM GİBİ DURUMLARDA ÖĞRETMENLERİMİZE BU DURUMU YAZILI BİR BELGE İLE BİZLERE BİLDİRMESİ GEREKTİĞİNİ DİLE GETİRELİM, HATIRLATALIM”

“Seminerimizde maaş konusuna da değinmekte fayda var. Öğretmenlerimizin maaşlarının hatasız bir şekilde düzenlenerek bizlere iletilmesi her açıdan önemli. Bir öğretmenimizin maaşı eksik yatarsa bu durum o öğretmenimizi ilgilendirir fakat maaş fazla yattığı zaman bu ülkemizdeki tüm öğretmenlerimizin hakkına girildiğini gösterir. Bu konuda siz idarecilerden bilhassa daha titiz davranmanızı rica ediyorum. Ayrıca öğretmenlerimizin de üzerine düşen sorumluluklar var. Evlilik ya da doğum gibi durumlarda öğretmenlerimize bu durumu yazılı bir belge ile bizlere bildirmesi gerektiğini dile getirelim, hatırlatalım.”

Öğretmenlerimizin aldıkları raporların her ay düzenli bir şekilde İlçe Milli Eğitime iletilmesi gerektiğini de ayrıca vurgulayan Şube Müdürü Çelik şu bilgileri paylaştı:

“BELİRLEMİŞ OLDUĞUMUZ YAZIM KURALLARI VE SAYFA DÜZENİ FORMATINDA YAZILARINIZI HAZIRLAYIN”

“Resmi yazışmalardaki kuralların uygulanması noktasına da değinmek istiyorum. Sizlerden ricam bizlere bir yazı göndereceğiniz zaman belirlemiş olduğumuz yazım kuralları ve sayfa düzeni formatında yazılarınızı hazırlayın. Açıklamalar açık, sade ve anlaşılır olsun. Özellikle yazılardaki arz ve rica kelimelerinin kullanımına da dikkat edelim.”

Yazım kurallarına uyulması gerektiği söyleyen Şube Müdürü Fatih Çelik son olarak şu bilgileri aktardı:

“MAZERET İZİNLERİNİ YAZARKEN ÖZELLİKLE DİKKAT EDELİM”

“Sizlere ücret olurları hakkında yapılan değişikliklerle ilgili birkaç bilgi vereceğim. Ücret olurlarını 3 nüsha olarak hazırlayın. Bu nüshaların biri İlçe Mal Müdürlüğü’ne verilecek, biri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verilecek biri de sizlerde kalacak. Önceden 1 adet olan terfi formları yeni düzenleme ile 2 adet olarak değiştirildi. Yeni gelen düzenlemelerle birlikte rapor ve mazeret izinlerine de mutlaka dikkat edelim. Mazeret izinlerinde eğer önceden planlı bir olay söz konusu ise bu izin durumunu bizlere en geç bir gün önceden bildirmeniz gerekiyor. Fakat ani gelişen doğum, ölüm, hastalık vb. durumlarda mazeret izinleri olay günü veya olay gününün sabahı düzenlenebilir.”

Mazeret izinleri konusundaki ayrıma dikkat çeken Şube Müdürü Fatih Çelik seminer sonrasında katılım sağlayan herkese teşekkür etti ve görevlerinde başarılar diledi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top