MALKARA’DA HEYECANLA KARŞILANAN 57. ALAY, COŞKUYLA ÇANAKKALE’YE UĞURLANDI

190 okunma

57.Alay'ın anısını yaşatmak amacıyla her yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlamaları için Çanakkale’ye yürüyen 57. Alay Yürüyüş Komitesini Malkara’ya ulaştı.

13 Mart 2018 Salı günü Tekirdağ Valilik binası önünden 9. kez Çanakkale'ye yürüyüşe çıkan 57. Alay Yürüyüş Komitesi Malkara’da heyecanla karşılandı.

57 Alay’ı Malkara’da karşılayanlar arasında; Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Jandarma Komutanı Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütük, CHP Malkara Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kökten, gaziler ve basın mensupları yer aldı.

Karşılama törenin konuşma yapan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul şunları ifade etti:

“SİZİN EMEKLERİNİZLE 57. ALAY RUHUNU YAŞIYORUZ”

“57. Alay’ın yol arkadaşları, gönül dostları hepinize saygılar sunuyorum. Sizin emeklerinizle 57. Alay ruhunu yaşıyoruz.  Bir devrin battığı yer olan Çanakkale'nin Malkaramızın güzergâhında oluşu da gurur verici. Çanakkale Zaferi Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini oluşturan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün rüştünü ispatladığı ve Türk Milleti'nin ona inandığı en büyük zaferlerimizden bir tanesi. Bayrağın inmediği, ezanın susmadığı ve özgürce yaşadığımız bu topraklarda var olmamızın büyük önemini Çanakkale Zaferi'ne borçluyuz. Bu zaferdeki en büyük payda tüm fertleri ile şehit olan 57. Alay'dır. 57. Alay ruhunu bizlere yaşattığınız için hepinize minnettarım. Bizler de gelecek nesillere sizlerin emekleri sayesinde 57.Alay ruhunu aktaracağız”

KARŞILAMA TÖRENİNDE PLAKET VE ÇİÇEK TAKDİM EDİLDİ

57.Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti. Plaket takdiminin ardından Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 57 Alay Komite Başkanı Hikmet Selim Yılmaz'a çiçek takdim etti.

Malkara’da heyecanlı ve coşkulu bir şekilde karşılanan 57. Alay Yürüyüş Komitesi yine aynı coşkuyla aynı heyecan ile Çanakkale’ye uğurlandı.

57.Alay Yürüyüş Komitesi, Çanakkale yolculuğu öncesi Malkara Şehitlik Abidesi’nde bir tören düzenledi. Düzenlenen törene; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkaralı Gaziler, Malkara İlçe Sağlık Müdürü Dr. Refet Çeviker, İlçe Sağlık Müdürlüğü Personeli, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütük, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Şehit Abidesi’nde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz şunları ifade etti:

“BİZLERİ COŞKUYLA VE HEYECANLA KARŞILAYAN MALKARAMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“57. Alay üniformasını giyenler, yüreğinde en ufak bir Çanakkale sevdası taşıyanlar, Çanakkale’nin kaderini değiştirdi. Bura Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve özlemle anıyoruz. Bizler de 9’uncusunu düzenlediğimiz bu yürüyüşte ilk günden bu güne çığ gibi büyüyoruz. Bizler sadece yürümüyoruz. Bedenlerimiz gidiyor fakat beynimiz sürekli Çanakkale ile uğraşıyor. Bizleri coşkuyla ve heyecanla karşılayan Malkaramıza çok teşekkür ediyorum.”

57.Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“MALKARA’DAN BEŞ ÖĞRENCİMİZİ YÜRÜYÜŞ KOMİTEMİZE DÂHİL ETTİK. ÇOCUKLARIMIZ SİZLERLE SÜREKLİ ONUR DUYACAĞIM”

“Bugün biz Malkara’dan beş öğrencimizi yürüyüş komitemize dâhil ettik. Çocuklarımız, Pelin Çolak, Semanur Zile, Furkan Demir, Fırat Demir, Sefa Muslu ile sürekli onur duyacağım. Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a ayrıca teşekkür ediyorum. Gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Sizler bize emanetsiniz.”

Başkan Hikmet Selim Yılmaz’ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul da bir konuşma yaptı. Başkan Yurdakul konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“57.  ALAY’A BU COŞKUYU BİZLERLE, MALKARA’YLA PAYLAŞTIĞI İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. KENDİLERİNE YOLLARININ AÇIK OLMASINI DİLİYORUM”

“57.  Alay’a bu coşkuyu bizlerle, Malkara’yla paylaştığı için çok teşekkür ediyorum. Kendilerine yollarının açık olmasını diliyorum. Aynı zamanda bizlerin yanında olan Malkaralı Gazilerimize ve 57. Alay’a katılan Malkaralı hemşerilerime ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Umuyorum ki 57 Alay’ın bu başarısı bu görkemli tavrı, Çanakkale zaferinin gelecek kuşaklara, en güzel şekilde aktarılmasını, anlatılmasını sağlayacaktır. Verdikleri mücadele karşısında saygıyla eğiliyorum ve tekrardan teşekkür ediyorum.

57.ALAY’A MALKARALI VATANDAŞLAR VE ESNAFLAR ALKIŞLARLA EŞLİK ETTİ

Malkara Şehitlik Abidesi’nde düzenlenen törenin ardından, 57 Alay Yürüyüş Komitesi Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na doğru yürüyüşe geçti. Çanakkale türküleri eşliğinde Atatürk Anıtı önüne yürüyen 57. Alay’a Malkaralı vatandaşlar ve esnaflar alkışlarla eşlik etti.

57.ALAY YÜRÜYÜŞ KOMİTESİ, ALKIŞLAR VE TÜRKÜLER EŞLİĞİNDE ÇANAKKALE’YE UĞURLANDI

Atatürk Anıtı önünde toplanan 57. Alay Yürüyüş Komitesi, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu. Çanakkale yolculuğu öncesi Malkara’da bulunan 57. Alay, Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Çekilen hatıra fotoğraflarının ardından 57. Alay Yürüyüş Komitesi, alkışlar ve türküler eşliğinde Çanakkale’ye uğurlandı. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top