MALKARA’DA İKİ GÜNDE 90 ÜNİTE KAN ALINDI

276 okunma

Malkara İlçesi'nde Çorlu ve Malkara Kızılay Şube Başkanlıklarınca ortaklaşa düzenlenen kan bağışı kampanyasında iki günde 90 ünite kan bağışı yapıldı.

Malkara Kızılay Şube Başkanlığı ile Tekirdağ Çorlu ilçesi Kızılay Kan Merkezi tarafından ilçede ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenlendi. 10.30 ile 18.00 saatleri arasında Hükümet Konağı önünde düzenlenen kampanyaya vatandaşlar ilgi gösterdi.

 Kampanyada; Çorlu Kızılay Kan Merkezinden gelen Doktor Serra Bektaş Flebotomi Uzmanları (Kan alan hemşire) Şenol Özçakır, Seda Törer, Serkan Özel ve destek personel Bilal Serbest' ten oluşan ekip kan alma işini gerçekleştirdi. 

 “TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Türk Kızılayı Malkara Şube Başkanı Ömer Meral, "Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. Kan bağış kampanyamız belirli aralıklarla devam edecek" dedi.

 “KAN HAYAT KURTARICIDIR”

Kanın kaynağının insan olduğunu ve elde edilmesi için başka alternatifi olmayan bir tedavi aracı olduğunu belirten Dr. Serra Bektaş, “Kan hayat kurtarıcıdır, tedavi edici bir maddedir. 18-65 yaş arasında, sağlıklı ve 50 kilogramın üzerinde her bireyin kan bağışında bulunabileceğini söyleyen Doktor Bektaş, “Birçok insan, hayatını tanımadığı insanlara, kanlarını özgürce ve hiçbir karşılık beklemeden kan bağışlayan insanlara borçludur” diyerek kan bağışında bulunan herkese teşekkür etti.

 “KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI DEVAM EDECEK”

Çorlu Kızılay Kan Merkezi yetkilileri, Malkara’da düzenli olarak kan bağışı kampanyalarının devam edeceğini söyledi. (Murat Yayın)

 

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top