MALKARADA “İL ÖĞRENCİ MECLİSİNE İLÇE TEMSİLCİSİ” SEÇİMİ YAPILDI

184 okunma

Malkara’da ilçe okullarında yapılan okul meclis seçimlerinde meclis başkanı olarak seçilen öğrenciler “İl Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi” seçimi düzenledi.

Malkara Halk Eğitim Merkezi’ne düzenlenen seçime İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Şube Müdürü Mustafa Kemal Koç, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Remzi Barış, meclis başkanı olarak seçilen öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ALİ SARAÇ SEÇİMLERE KATILAN ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç ilçemizde düzenlenen “İl Öğrenci Meclisi İlçe Temsilcisi” seçimlerini yakından takip etti. Seçim öncesinde Müdür Ali Saraç seçimlere katılan öğrencilere başarılar diledi.

Altı adayın yarıştığı seçimde en çok oyu alan öğrenciler; Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Selin Çoban, Özel Ay Final Temel Lisesi öğrencisi Rasim Avcı ve Atatürk Ortaokulu öğrencisi İrem Ercan oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç seçimlerde en yüksek oyu alan öğrencileri tebrik etti ve il öğrenci meclisi seçimlerinde kendilerine başarılar diledi.

ÖĞRENCİLERE SEÇME, SEÇİLME VE OY KULLANMA KÜLTÜRÜNÜN KAZANDIRILMASININ AMAÇLANDIĞI VURGULANDI

Malkara Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen “İl Öğrenci Meclisi İlçe Temsilciliği” seçimi sonrasında; cumhuriyetin demokrasi ile güçlendirilmesine, öğrencilerin yerleşik bir demokrasi kültürünü benimsemesine, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesine, kendi kültürünü özümsemiş millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesine dikkat çekildi. Seçim çerçevesi kapsamında öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün aktarılmasının, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılmasının amaçlandığı vurgulandı. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top