MALKARA’DA İLÇE SPOR MÜSABAKALARI BAŞLADI

213 okunma

T.C. Tekirdağ Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlene “İlçe Birinciliği Spor Müsabakaları” Malkara’da başladı.

Malkara 14 Kasım Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen spor müsabakalarının ilk gününde öğrenciler kıyasıya mücadele etti. Turnuvanın ilk gününde “Yıldız Kızlar Futsal” ve “Yıldız Kızlar Hentbol” kategorilerinde toplam dört maç oynandı.

“YILDIZ KIZLAR FUTSAL” KATEGORİSİNDE; MUSTAFA UYSAL ORTAOKULU VE ŞEHİT SELİM VURAL ORTAOKULU KARŞI KARŞIYA GELDİ

Günün ilk maçında “Yıldız Kızlar Futsal” kategorisinde Mustafa Uysal Ortaokulu ve Şehit Selim Vural Ortaokulu karşı karşıya geldi. Maça Mustafa Uysal Ortaokulu başladı. Maçın henüz ilk saniyelerinde hızlı bir kontra atak yapak M. Uysal Ortaokulu 1-0 öne geçti. İlk golün ardından kısa bir süre sonra 1. dakikada M. Uysal Ortaokulu ikinci golü attı ve skor 2-0 oldu. Maça çok hızlı bir şekilde başlayan M. Uysal Ortaokulu aynı dakika içerisinde bir gol daha attı ve 3-0 öne geçti. Erken gol yemenin şokunu üzerinden atan Şehit Selim Vural Ortaokulu öğrencileri yavaş yavaş oyuna ortak olmaya başladı. Fakat daha istekli ve daha organize olan M. Uysal Ortaokulu 10. dakikada skoru 4-0’a getirdi. Oyunun kontrolünü tamamen eline alan M. Uysal Ortaokulu maçın 11. dakikasında kazandığı penaltı sonrasında ilk yarının skorunu 5-0 olarak belirledi.

“YILDIZ KIZLAR FUTSAL” KATEGORİSİNDEKİ MAÇI, MUSTAFA UYSAL ORTAOKULU 7-0 KAZANDI

İkinciyi yarıya 5-0 geride başlayan Şehit Selim Vural Ortaokulu ataklarını sıklaştırdı fakat aradığı golü bir türlü bulamadı. Maçın 18. dakikasında M. Uysal Ortaokulu bir gol daha attı ve skor 6-0 oldu. Maçın son dakikalarına doğru tempoyu düşüren M. Uysal Ortaokulu 28. dakikada bir gol daha attı ve maçı 7-0 kazanmayı başardı.

“YILDIZ KIZLAR FUTSAL” KATEGORİSİNDE KARŞI KARŞIYA GELEN DİĞER İKİ TAKIM; ORHAN ÖZTRAK ORTAOKULU VE KOZYÖRÜK ORTAOKULU OLDU

Günün ikinci maçında yine “Yıldız Kızlar Futsal” kategorisinde karşı karşıya gelen diğer iki takım Orhan Öztrak Ortaokulu ve Kozyörük Ortaokulu oldu. Maça O. Öztrak Ortaokulu başladı. Maç dengeli bir şekilde başladı. Her iki takım da karşılıklı ataklar ile öne geçme şansını aradı. Maçın 12. dakikasında Kozyörük Ortaokulu aradığı golü buldu ve 1-0 öne geçti. Maçın ilk yarısında başka gol olmadı.

MAÇ, 5-0 KOZYÖRÜK ORTAOKULU’NUN ÜSTÜNLÜĞÜ İLE TAMAMLANDI

Maçın ikinci yarısına Kozyörük Ortaokulu hızlı başladı. İkinci yarının henüz başında 16. dakikada Kozyörük Ortaokulu skoru 2-0 yaptı. İlk yarıda orta geçen maçın ikinci yarısında Kozyörük Ortaokulu oyuna ağırlığını koymaya başladı. Dakika 20’de Kozyörük Ortaokulu bir gol daha attı ve skor 3-0 oldu. Ataklarını sıklaştıran Kozyörük Ortaokulu 25. dakikada bir gol daha attı ve skoru 4-0’a getirdi. İlk yarıdaki oyun anlayışını kaybeden Orhan Öztrak Ortaokulu bir türlü aradığı golü bulamadı. Maçın sonlarına doğru Kozyörük Ortaokulu 28. dakikada penaltıdan attığı gol ile maçın skorunu belirledi. Maç 5-0 Kozyörük Ortaokulu’nun üstünlüğü ile tamamlandı.

İlçe Spor Müsabakaları’nın ilk gününde ortaokul öğrencilerinin yarıştığı bir diğer kategori “Yıldız Kızlar Hentbol” kategorisi oldu.

“YILDIZ KIZLAR HENTBOL” KATEGORİSİNİN İLK MAÇINDA MUSTAFA UYSAL ORTAOKULU VE ATATÜRK ORTAOKULU KARŞI KARŞIYA GELDİ

“Yıldız Kızlar Hentbol” kategorisinin ilk maçında Mustafa Uysal Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu karşı karşıya geldi.  Maça Atatürk Ortaokulu başladı. Maç çok hızlı bir şekilde başlayan Atatürk Ortaokulu, il genelinde düzenlenen turnuvalarda “İl Birincisi” olarak Malkara’ya dönmüştü. Atatürk Ortaokulu maçın 2. dakikasında 1-0 öne geçti. İlk golden kısa bir süre sonra Atatürk Ortaokulu maçın 3. dakikasında skoru 2-0 yaptı. Atatürk Ortaokulu aynı dakika içerisinde bir gol daha attı ve skor 3-0 oldu. Rakibi karşısında oyunu tamamen eline alan Atatürk Ortaokulu maçın; 4. dakikasında, 6. dakikasında, 7. dakikasında, 10. dakikasında ve 13. dakikasında birer gol daha atarak ilk yarıyı 8-0 önde tamamladı.

ATATÜRK ORTAOKULU MAÇI 18-0 GİBİ FARKLI BİR SKOR İLE KAZANDI

Maçın ikinci yarısına kaldığı yerden devam eden Atatürk Ortaokulu, ikinci yarının başında 16. dakikada skoru 9-0 yaptı. Maçta rakibine oyun şansı tanımayan Atatürk Ortaokulu 18. dakikada bir gol daha attı ve skor 10-0 oldu. Bu golden sonra Atatürk Ortaokulu maçın; 19. dakikada, 20. dakikada, 21. dakikada, 22. dakikada, 23. dakikada, 24. dakikada, 26. dakikada ve 29. dakikada birer gol daha attı ve maçı 18-0 gibi farklı bir skor ile kazandı.

“YILDIZ KIZLAR HENTBOL” KATEGORİSİNİN İKİNCİ MAÇINDA ORHAN ÖZTRAK ORTAOKULU VE ŞEHİT SELİM VURAL ORTAOKULU KARŞI KARŞIYA GELDİ

“Yıldız Kızlar Hentbol” kategorisinin ikinci maçında Orhan Öztrak Ortaokulu ve Şehit Selim Vural Ortaokulu karşı karşıya geldi. Maça başlayan Şehit Selim Vural Ortaokulu 2. dakikada 1-0 öne geçti. Karşılıklı atakların olduğu maçta Şehit Selim Vural maçın 6. dakikasında skoru 2-0 yaptı. İlk yarıda oyunda daha üstün oldan Şehit Selim Vural Ortaokulu 12. dakikada ve 15. dakikada birer gol daha atarak ilk yarıyı 4-0 önde tamamladı.

ŞEHİT SELİM VURAL ORTAOKULU ZORLU GEÇEN MAÇI 7-5 KAZANDI

Maçın ikinci yarısı Orhan Öztrak Ortaokulu oyuna ortak oldu. İkinci yarının başında aradığı golü bulan Orhan Öztrak Ortaokulu skoru 4-1’e getirdi. Bu golden bir dakika sonra Orhan Öztrak Ortaokulu bir gol daha attı ve skor 4-2 oldu. Maçın 17. dakikasında Şehit Selim Vural Ortaokulu bir gol daha atarak skoru 5-2 yaptı. Bu golün ardından 18. dakikada Orhan Öztrak Ortaokulu bir gol daha attı ve skor 5-3 oldu. Aradaki farkı açtırmayan Şehit Selim Vural Ortaokulu maçın 21. dakikasında 6-3 öne geçti. Karşılıklı gollerin olduğu ikinci yarının 25. dakikasında gol atma sırası Orhan Öztrak Ortaokulu’na geldi ve skor 6-4 oldu. Maçın 28. dakikasında Orhan Öztrak Ortaokulu bir gol daha atarak farkı bire indirdi ve skoru 6-5 yaptı. Maçın son dakikalarında beraberlik golü için bastıran Orhan Öztrak Ortaokulu yaptığı kontra ataktan eli boş döndü. Bu durumu fırsat bilen Şehit Selim Vural Ortaokulu maçın 30. dakikasında bir gol daha atarak maçın skorunu belirledi. Yıldız Kızlar Hentbol” kategorisinin ikinci maçını Şehit Selim Vural Ortaokulu 7-5 kazandı.

ARKADAŞLARINI DESTEKLEMEYE GELEN ÖĞRENCİLER İLK GÜNÜNDE TOPLAM 42 GOL İZLEDİ

İlçe Spor Müsabakaları’nın ilk günü öğrenciler kıyasıya mücadele etti. Maçlar, ilçedeki Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri kontrolünde ve yönetiminde oynandı. Arkadaşlarını desteklemeye gelen öğrenciler müsabakaların ilk gününde toplam 42 gol izledi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top