MALKARA’DA İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ “KÜLTÜREL MİRASLARIMIZ” ADLI SERGİ DÜZENLEDİ

125 okunma

Malkara’da ilkokul öğrencilerine yaşadıkları yöreye ait kültürel değerlerin yer aldığı bir sergi düzenlendi.

Kozyörük İlkokulu ve Batkın İlkokulu öğrencileri okullarında hazırladıkları “Kültürel Miraslarımız” adlı sergide yer alan kültürel öğeleri inceleyerek tanıma fırsatı buldu.

“ÖĞRENCİLERİMİZ OLUŞTURULAN BU SERGİDE YAŞADIKLARI ÇEVRENİN KÜLTÜRÜNÜ TANIMA FIRSATI ELDE ETTİ”

Düzenlene etkinlik kapsamında okullardan yapılan açıklamada hazırlanan sergi hakkında şu bilgiler aktarıldı:

“Kültürel miraslarımıza sahip çıkmak ve onları gelecek nesillere aktarmak adına okullarımızda “Kültürel Miraslarımız” adlı bir sergi hazırladık. Öğrencilerimiz oluşturulan bu sergide yaşadıkları çevrenin kültürünü tanıma fırsatı elde etti. Hazırlamış olduğumuz “Kültürel Miraslarımız” sergisi, sınıf öğretmenleri rehberliğinde velilerimizin ve öğrencilerimizin ziyaretine açıldı. Serginin hazırlanmasında emeği geçen velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.”

“ÖĞRENCİLER DUVARLARA YAPIŞTIRILAN MANİLERİ VE MALKARA’YA AİT ESKİ FOTOĞRAFLARI KEYİFLE İNCELEDİ”

Yaşadıkları yöreye ait kültürel değerleri merakla inceleyen öğrenciler sergide eğlenceli anlar yaşadı. Aynı zamanda sergilenen kültürel öğelerin yanında renkli kâğıtlara yazılan maniler ve Malkara’ya ait eski fotoğraflar serginin yer aldığı bölümdeki duvarlara yapıştırıldı. Öğrenciler duvarlara yapıştırılan manileri ve Malkara’ya ait eski fotoğrafları keyifle inceledi. Düzenlenen etkinlik çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top