MALKARA’DA KAMU KURUMLARINA “SIFIR ATIK PROJESİ” ANLATILDI

121 okunma

Malkara’da kamu kurumlarında görevli personellere “Sıfır Atık Projesi” kapsamında eğitim semineri düzenlendi.

Malkara Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen seminere yoğun bir katılım vardı. Sıfır Atık Projesinin anlatıldığı seminere; İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Kadir Ertürk, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, Tekirdağ Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Şube Müdürü İhsan Yüksel, İlçe Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Akkaya, İlçe Müftüsü Safi Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sevdican Doğan, İlçe Ceza Mahkemeleri Müdürü Lütfiye Babacanoğulları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, Kredi ve Yurtlar Kurumu İlçe Müdür V. Songül Günay, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Refet Çeviker, İlçe Devlet Hastanesi Baştabibi Dr. Onur DURGUN, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Pasin Akbulut, tüm kamu kurumlarının temsilci görevlileri ve basın mensupları katıldı.

“PROJE TÜM PAYDAŞLAR TARAFINDAN BENİMSENMELİ”

Sıfır Atık Projesini kamu kurumları temsilcilerine Tekirdağ Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Şube Müdürü İhsan Yüksel anlattı. Şube Müdürü İhsan Yüksel; İl Müdürlüğü tarafından projenin aksatılmadan yürütülmesi ve gelişmesine katkıda bulunulması amacıyla yapılan toplantının önemine değindi. Aynı zamanda Şube Müdürü Yüksel; atıkların kaynağından planlı bir şekilde toplanması ve biriktirilerek atıkların taşınmak suretiyle geri kazanıma gönderilmesinin önemini vurguladı ve projenin tüm paydaşlar tarafından benimsenmesi gerektiğinin altını çizdi.

“AMAÇ; GELECEK NESİLLERE TEMİZ VE YAŞANABİLİR BİR DÜNYA BIRAKMAK”

Şube Müdürü İhsan YÜKSEL Sıfır Atık Projesini şöyle tanımladı:

“T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2017 yılında başlayan Sıfır Atık Projesi; ,israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarlarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması, atıkların geri kazanılması konularını kapsayan bir atık önleme yaklaşımı ve hedefidir. Amaç; gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak, israfı önlemek, atıkları geri kazanarak ekonomiye katma değer sağlamak, atıkları kaynağından ayrıştırmak, atık miktarını azaltmak ve doğal kaynakları verimli kullanmaktır.”

“MALKARA’NIN GEREKLİ ALTYAPI VE DONANIMA SAHİP OLMASI BÜYÜK BİR AVANTAJ”

Sıfır Atık Projesini anlatan Şube Müdürü İhsan Yüksel: “Proje kapsamında özellikle belediyelere bizim için olmazsa olmazımızdır.  Bu bağlamda Malkara’nın gerekli altyapı ve donanıma sahip olması büyük bir avantaj diyebiliriz. Bu proje kapsamında kişisel olarak elimizden gelen çabayı göstererek fark yaratabilir ve farkındalık oluşturabiliriz” dedi.

Kamu kurumlarının temsilcilerinin katılımı ile yapılan toplantı sonrasında İlçe Kaymakamı Erkan Karahan;  tüm paydaşların projeye önem ve destek vermeleri gerektiğini belirterek,  katılımcılara teşekkür etti. (Murat Yayın-Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top