MALKARA’DA KAN BAĞIŞI 2019 YILINDA KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR

186 okunma

“26 ÜNİTE KAN, 3 ADET KÖK HÜCRE BAĞIŞI YAPILDI”

Malkara İlçesi'nde Çorlu ve Malkara Kızılay Şube Başkanlıklarınca ortaklaşa düzenlenen kan bağışı kampanyası 2019 yılında da kaldığı yerden devam ediyor.

Malkara Kızılay Şube Başkanlığı ile Tekirdağ Çorlu ilçesi Kızılay Kan Merkezi tarafından Malkara’da ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenlendi. Hava şartlarından dolayı Malkara Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen kampanyaya Malkaralı vatandaşlar duyarsız kalmadı.

Kampanyada kan alma işlemlerini Çorlu Kızılay Kan Merkezinden gelen Doktor Metin Karadağ, Flebotomi Uzmanları Burçin Ata, Emine İdiz, Şenol Özçakır ve destek personel olan Ramazan Baygın, Necip Baygın ve Aslı Ünlübaş gerçekleştirdi.

"VATANDAŞLARIMIZA GÖSTERMİŞ OLDUKLARI DUYARLILIKTAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Türk Kızılay’ı Malkara Şube Başkanı Ömer Meral: "Vatandaşlarımıza 2018 yılında göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki 2019 yılında da vatandaşlarımız kan bağışına gerekli duyarlılığı gösterecektir. Kan bağışı kampanyamız belirli aralıklarla yıl boyunca devam edecek" dedi.

KAN BAĞIŞI KAMPANYALARI DÜZENLİ OLARAK DEVAM EDECEK

Çorlu Kızılay Kan Merkezi yetkilileri, Malkara’da düzenli olarak kan bağışı kampanyalarının devam edeceğini ve Malkaralı vatandaşların bu konuda oldukça duyarlı olduğunu belirtti.(Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top