MALKARA’DA KIRSAL MAHALLE MERALARINDA ZARARLI ÇALILARI KESME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

665 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın “Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi” kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Malkara Belediyesi bünyesine çalı kesme makinası tahsis edildi.

Tahsis edilen çalı kesme makinası ile ilk çalı kesme çalışması, Kürtüllü Mahalle merasında yapıldı.

Kürtüllü Mahalle merasında yapılan çalı kesme çalışmasını; Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Özer ile İsmail Akkaya, Belediye Meclis Üyesi Gökhan Doğan, Kürtüllü Mahalle Muhtarı Gültekin Karadeniz ve mahalle sakinleri inceledi.

“HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİMİZ TARAFINDAN BU ÇALILIKLARIN TEMİZLENMESİNE YÖNELİK BELEDİYEMİZE TALEPLER GELDİ”

Yapılan çalışmalar sonrası konuyla ilgili bilgiler veren Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul:

“Mera iyileştirmeye yönelik çalışmalarımız kırsal mahallelerimizde devam ediyor. Çalışmalar kapsamında meralarımıza gübreleme çalışması yapıldı. Meralarda zamanla oluşan yoğun çalılıklar hayvanların otlama alanlarında ciddi azalmalara sebep olduğundan hayvan yetiştiricilerimiz tarafından bu çalılıkların temizlenmesine yönelik belediyemize talepler geldi.

“HER ZAMAN KIRSAL MAHALLERİMİZDE YAŞAYAN ÜRETİCİLERİMİZE DESTEK OLDUK”

Çalıların parçalanıp toprağa karıştırılarak otlatma alanlarının genişletmesi maksadıyla hayvan yetiştiricileri tarafından talep edilen çalı kesme ve parçalama makinası Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizce alınarak Malkara Beledisine tahsis edildi.  Göreve geldiğimiz günden bugüne Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak ile yaptığımız projeler ile her zaman kırsal mahallerimizde yaşayan üreticilerimize destek olduk.

“ÜRETİM VAZGEÇİLMEZİMİZDİR”

Üretim vazgeçilmezimizdir, üretimin artması ve üreticinin daha çok kazanması için elimizden gelen tüm çabayı göstermeye devam edeceğiz. Çalı kesme makinası hayvan yetiştiricilerimize hayırlı olsun.” dedi.

Mahalle sakinleri, üreticileri destekleyen projeleri hayata geçirmesinden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesine teşekkür ettiler. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top