MALKARA’DA KÖPEKLERİ ZEHİRLEYİP 40 KOYUNU ÇALDILAR

1584 okunma

Malkara İlçesi'nde bir ağıla gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler, tel örgüyü keserek girdikleri bahçedeki havlayan 2 köpeği zehirledikten sonra 40 koyunu alarak kaçtı.

Olay, İlçeye bağlı Kadıköy Mahallesinde meydana geldi.

Mahallede çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan 2 çocuk babası 40 yaşındaki Neşat Özer'e ait evin bahçesinin tel örgülerini keserek bahçeden içeriye girip ağıla gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler, koyunların bulunduğu alandaki 2 köpeğini zehirleyip telef etti. Ardından ağıla giren hırsızlık şüphelileri, içerideki 60 koyunu yaklaşık 500 metre yürüterek meraya getirdi. Burada plakası henüz belirlenemeyen bir araca koyunlardan 40 tanesini yükleyip araca sığmayan 20 koyunu da meraya bırakıp 40 koyunu çalarak kaçtı. 

Hırsızlık olayı, sabah araca sığmayıp meraya bırakılan 20 koyunun eve dönmesiyle sese uyanan ev halkının uyanmasıyla ortaya çıktı.

 “YETKİLİLERDEN BUNU YAPANLARI BİR AN ÖNCE BULMALARINI İSTİYORUM”

Koyunların sahibi Neşat Özer, çalınan hayvanlarının bulunması için jandarma ekiplerine haber verdiğini söyledi. Özer, “Bahçedeki tel örgüyü kesip kimliği belirsiz kişi veya kişiler gece ahırıma girip koyunlarımı çalmışlar. Köpeklerimi de zehirleyip telef etmişler. Ahırım içerisinde 60 tane koyunum vardı 60 ını da dışarı çıkarmışlar. 500 metre yürütüp meraya doğru götürmüşler. Koyunlardan 40 tanesini burada bir araca yüklemişler. Anlaşılan koyunları yükledikleri araç 40 tan fazla koyunu almayınca 20 tanesini meraya bırakmışlar. Meraya bırakılan koyunlardan 20 tanesi ise kendiliğinden eve geri gelmiş. Meraya kadar getirip burada koyunlarımı kendi malları gibi bir araca yüklemişler. Gitmişler. Sabah görünce şok oldum. Durumu hemen jandarma ekiplerine bildirdim. Ekipler araştırıyor. Yazık günah köpeklerimi de zehirleyip öldürmüşler. Attıkları zehirden diğer bahçe hayvanlarımda etkilenmiş onlarda telef oldu. Koyunlarımın piyasa değeri yaklaşık 70 - 80 bin lira. Gelir kaynağım olan hayvanlarımı çaldılar. Mağdurum, yetkililerden bunu yapanları bir an önce bulmalarını istiyorum" diye konuştu. 

 “İNSANLIK DIŞI BİR OLAY BUNLAR İNSAN OLAMAZ”

Mahalle Muhtarı Yılmaz Sarıkaya ise, “Hırsızlar İki köpeği zehirleyip bahçenin tel örgüsünü kesip ahıra girmişler. Buradan 60 koyunu alıp meraya götürmüşler. Burada kendi malları gibi bir araca yüklemişler. Diğer taraftaki kuzuları görmemişler. Görseler onları da alacaklarmış. Yazıktır. Günahtır.  İnsanlık dışı bir olay bunlar insan olamaz. Çok zarar vermişler. Köpekleri ördekleri hepsini zehirlemişler. Bunlar insan olamaz. Dedi.

 Jandarma ekiplerinin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor. (Murat Yayın)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top