MALKARA’DA KURTULUŞ BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ

117 okunma

Malkara’da Kurtuluş Bayramı etkinlikleri kapsamında Belediye Kapalı Düğün Salonu’nda “Satranç Turnuvası” düzenlendi.

 

Malkara Gençlik Hizmetleri, İlçe Spor Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvaya; Hüseyin Köse İlkokulu, Nurten Hüsnü Pullukçu İlkokulu, Şair Nevi İlkokulu, 75. Yıl İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Merkez Ortaokulu öğrencileri katıldı.

Satranç turnuvasının organizatörlüğünü ve başhakemliğini Türkiye Satranç Federasyonu Tekirdağ Malkara Temsilcisi Fahri Çelik yaptı. Aynı zamanda Malkara Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sevdican Doğan da hakem komitesi bölümünde yer aldı.

AİLELER TURNUVADA YARIŞAN ÇOCUKLARINI HEYECANLA TAKİP ETTİ

Öğrenciler aileleriyle ve çalıştırıcı öğretmenleriyle birlikte turnuvaya geldi. Aileler turnuvada yarışan çocuklarını heyecanla takip etti. Öğrencilerin genel kategori kapsamında yaş gruplarına göre yarıştığı turnuvada bir üst tura çıkanların isimleri turnuvanın yapıldığı salonun camına asıldı. Yarışan öğrenciler, turnuvaya onlarla birlikte gelen aileler ve öğretmenler bir üst tura çıkanların yazılı olduğu listeyi merakla inceledi.

“SATRANÇ MATEMATİKSEL ZEKÂYI VE GÖZ KESKİNLİĞİNİ ARTTIRIR”

Türkiye Satranç Federasyonu Temsilcisi ve turnuvanın Başhakemi Fahri Çelik satrancın öğrencilerin zihinsel gelişimi üzerindeki yerini şöyle anlattı:

“Satranç zihinsel gelişmeyi sağlayan bir spor dalıdır. Satrancın bireylerin matematiksel zekâsını ve göz keskinliğini arttırdığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Satranç aynı zamanda öğrencilerin disiplinli olmasını ve nerede nasıl davranması gerektiğini de sağlayan bir spor dalıdır. Bu tür etkinlikler ile öğrenciler daha bilinçli ve daha disiplinli bireyler haline gelecektir.”

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ BAYRAM GÜNÜ VERİLECEK

Son olarak Başhakem Fahri Çelik: “Düzenlenen Kurtuluş Bayramı Satranç Turnuvası’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçemizde düzenlenecek olan Kurtuluş Bayramı kutlamaları çerçevesinde tören alanında verilecek” dedi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top