MALKARA’DA MAHALLELERE YENİ ÇOCUK OYUN GRUPLARI KURULDU

220 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, köyden mahalleye dönüşen Doğanköy, Kavakçeşme, Aksakal ve Davuteli Mahallelerinde yeni çocuk oyun grupları kurulumu gerçekleştirdi.

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile birçok projeyi hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi, çocukların vakit geçirebileceği sosyalleşebileceği alanlar oluşturarak çocukların gelişimine katkıda bulunuyor.

Çocuklar bizim dünümüz, yarınımız ve geleceğimizdir diyerek açıklamalarda bulunan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Ülkemizin geleceği için çocuklarımız çok önemli. Onlar Bizim yarınlarımız. Çocuklarımızı yarınlara taşımak bizim en asli görevimiz. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarında yaşayan çocuklarımızın daha sağlıklı ve güvenli ortamda oynayabilmesi için mahallelerimizde uygun alanlarda oyun gurupları kurulum çalışmalarımızı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi olarak birlikte gerçekleştiriyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a bizlere verdiği destekten ve Malkara’ya yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür ediyorum. Çocuk oyun grubu kurulum çalışmamız 10 mahallemizde daha devam edecek. Kırsal mahallelerde yaşayan çocuklarımıza da şehir merkezinde yaşayan çocuklarımıza da aynı hizmeti götürüyoruz.  Belediye olarak bu yöndeki hizmetlerimiz artarak devam edecektir.” dedi.

Belediye hizmetlerinden memnun olduklarını belirten Doğanköy Mahallesi Muhtarı Salih Oyuklar yaptığı konuşmada; “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi mahallemize hizmetler getirmeye devam ediyor. Mahallemizde çocuk oyun parkı yoktu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi tarafından mahallemize çocuk parkı yapıldı. Yapılan park çocuklarımızda büyük sevinç yaşattı. Çocuklarımız şimdi bu parklarda oynarken çok mutlu oluyorlar. Ben mahalle sakinleri adına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a ve Malkara Belediye Başkanımız Sayın Ulaş Yurdakul’a mahallemize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. (Nurdan Yavuzcan)

                                                                    

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top