MALKARA’DA MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI PROGRAMI DÜZENLENDİ

136 okunma

Malkara İlçe Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu bir program düzenlendi.

Malkara Kültür Sarayı’nda düzenlenen programa; İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Bahaettin Cömert, İl Müftüsü İsmail İpek, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, İlçe Müftüsü Safi Çınar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, dernek başkanları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

“PEYGAMBER EFENDİMİZİ BİLMEK, TANIMAK, ANLAMAK VE YAŞAMAK BİZLERİN YEGÂNE GAYESİ OLMALIDIR”

Mevlid-i Nebi programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşının okunmasının ardından program Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Yapılan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Safi Çınar konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. İlçe Müftüsü Safi Çınar konuşmasında günün anlam ve önemi dair şu bilgileri paylaştı:

“Öncelikle hepiniz Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında yapmış olduğumuz programa hoş geldiniz. Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’nın doğum günü münasebetiyle kutladığımız bu programlar; aslında kendi doğum günümüzü kutladığımız programlardır. Çünkü Peygamber Efendimizin doğuşuyla iman doğdu, insanlık yeniden doğdu, güzellik doğu, kâinat doğdu. Peygamber Efendimizi anlatmak elbette bir programa sığmaz. Bunu hayata yaymak lazım. Peygamberimizi en kısa yoldan tanımak istiyorsak önce Kur’an-ı Kerim’e, sonrada Peygamber Efendimizin hadislerine bakmamız gerekiyor. Peygamber Efendimizi bilmek, tanımak, anlamak ve yaşamak bizlerin yegâne gayesi olmalıdır. Bu duygularla, bu temennilerle sizlere tekrar hoş geldiniz diyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

“BİZLERİ BU PROGRAMDA YALNIZ BIRAKMAYAN TÜM KATILIMCILARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İlçe Müftüsü Safi Çınar’ın konuşmasının ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye İlçe Kaymakamı Erkan Karahan davet edildi. Kaymakam Karahan konuşmasında şunları dile getirdi:

“Hepiniz bu sene düzenlemiş olduğumuz Mevlid-i Nebi Haftası programına hoş geldiniz. Peygamber Efendimiz konusunda özellikle toplumsal ve sosyal hayata ilişkin rolü ve önemi noktasında pek çok bilgiye sahibiz. Ben kısaca şunu söyleyebilirim Peygamber Efendimiz; bugün birbirimize yabancılaşmaya başladığımız, modernitenin getirdiği sorunları birlikte çözebileceğimiz en iyi rehberdir. Peygamber Efendimiz, iyi bir toplum lideridir, iyi bir askerdir, iyi bir komşudur. Ticarette, savaşta, barışta Peygamberimizden alabileceğimiz binlerce ve daha fazla ders bulunmaktadır. Bunları da bu haftalar vesilesiyle hep birlikte birbirimize aktarma fırtsa buluyoruz. Bizleri bu programda yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.”

“MEVLİD-İ NEBİ HAFASI HEPİMİZE KUTLU OLSUN”

İlçe Kaymakamı Erkan Karahan’ın konuşmasının ardından kürsüye İl Müftüsü İsmail İpek davet edildi. İl Müftüsü İsmail İpek: “Mevlid-i Nebi Hafası hepimize kutlu olsun. Salonumuzu dolduran tüm katılımcılardan Allah razı olsun, hepiniz programımıza hoş geldiniz” dedi ve katılımcılara “Peygamber Efendimiz ve Gençlik” konusunda önemli bilgiler aktardı.

TÖREN SONRASINDA KİTAP DAĞITIMI YAPILDI

Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında düzenlenen program yapılan konuşmaların ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu Mevlid-i Nebi konulu sinevizyon gösterisiyle devam etti. Sinevizyon gösterisinin ardından düzenlenen tören sonra erdi. Tören sonrasında programa katılan vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu ve “Peygamberimiz ve Gençlik” adlı kitap dağıtımı yapıldı. Çekilen hatıra fotoğraflarının ardından düzenlene program sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top