MALKARA’DA, “MEYVE ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ” AÇILDI

308 okunma

Malkara İlçesi’nde meyve üreticilerini bir araya toplamak, onlara destek olmak ve ürün verimliliğinin devamlılığını sağlamak adına “Meyve Üreticileri Derneği” açıldı.

-CEVİZ BAHÇELERİNİN TALAN EDİLMESİ GÜNDEM OLDU-

Meyve Üreticileri Derneği yapmış olduğu “İlk Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı” ile Başkan, Başkan Yardımcıları, Genel Sekreter ve Sayman görevlerini üstlenecek kişileri belirledi. Dernek üyelerinin yapmış oldukları oylama sonucuna göre görev dağılımı şöyle oldu:

Yönetim Kurulu Başkanı: Vahit Uslu (Emekli Banka Müdürü)
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Abdullah Turhanlı
Genel Sekreter: Rıdvan Demirbaş
Sayman: Ekrem Dönmez

Malkara Meyve Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Uslu yapmış olduğu açıklamada şu bilgileri aktardı:

“MALKARA MEYVE ÜRETİCİLERİ DERNEĞİMİZ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

“Malkara Meyve Üreticileri Derneğimiz ilçemize hayırlı olsun. Yönetim Kurulumuz, çalışma arkadaşlarımız ve üyelerimiz ile birlikte yeni bir adım attık. Kuru ve yaş meyve üreticilerimizi bir araya getirmeyi, birlik ve beraberlik içerisinde ürünler yetiştirmeyi ve bu ürünlerden kazanım elde etmeyi amaç edindik. Derneğimiz de açılış günü itibariyle toplam 18 üyemiz bulunmakta. Bu sayımızın artmasını ve tüm meyve üreticilerimizin derneğimize üye olmasını arzu ediyoruz. Atalarımızın da dediği gibi; Birlikten Kuvvet Doğar diyoruz.

“GARANTİLİ FİRMALARDAN FİDAN TEMİNİ YAPACAĞIZ”

Derneğimizi el birliği ile ayakta tutarsak, zor süreçleri atlatıp yaşatırsak; üyelerimize çok faydalı olacağımızdan kesinlikle eminiz. Yeni meyve bahçesi oluşturacak kişilere garantili firmalardan fidan temini yapacağız. İlgili fuarlara da aktif katılım sağlayacağız.”

Malkara Meyve Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Uslu yapmış olduğu konuşmasında özellik ceviz bahçeleri konusuna değindi. Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Uslu şunları dile getirdi:

“CEVİZ BAHÇELERİNİN KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİ VEYA KİŞİLER TARAFINDAN TALAN EDİLMESİ EN BÜYÜK SIKINTILARIMIZDAN BİRİ OLARAK KARŞIMIZA ÇIKIYOR”

“Türkiye genelinde ceviz üretimi yaygınlaşmakta olan bir sektör. Bu bağlamda Malkara’da da yaklaşık olarak 100’ün üzerinde ceviz bahçesi mevcut. Fakat ilçemizde ceviz bahçelerinin kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından talan edilmesi, ceviz bahçelerinde hırsızlığın artması en büyük sıkıntılarımızdan biri olarak karşımıza çıkıyor.

“BİR KURULUŞ OLARAK, BİZ YAZILI BİR MÜRACAAT YAPTIĞIMIZ ZAMAN SANIRIM İLGİLİ MAKAMLAR BUNU DİKKATE ALACAKLARDIR”

Maalesef bireysel şikâyetler dikkate alınmamakta. Ama bir kuruluş olarak, biz yazılı bir müracaat yaptığımız zaman sanırım ilgili makamlar bunu dikkate alacaklardır. Eğer bizi çağırıp dinlemek lütfünde bulunurlarsa önerileriniz nelerdir diye; bizlerde talep ve şikâyetlerimizi dile getireceğiz.

“CAN GÜVENLİĞİNDEN ŞÜPHE ETTİĞİ İÇİN MALININ ÇALINMASINA İSTEMSİZCE RAZI OLAN ÜRETİCİLERİMİZİN OLDUĞUNU DA BİLİYORUZ”

Yaşanan bu üzücü olaylarda ürünlerin çalınmasının yanı sıra üreticilerimizin hayati tehlikesi de söz konusu. Ceviz bahçelerini talan eden kişilerin gruplar halinde gezdiği ve tehlike arz ettikleri yaşanan olaylarla sabit. Bahçesinde hırsızları gören fakat can güvenliğinden şüphe ettiği için malının çalınmasına istemsizce razı olan üreticilerimizin olduğunu da biliyoruz. Malkara Meyve Üreticileri Derneği olarak özellikle ceviz bahçelerinin talan edilmesi konusuna ağırlık vereceğiz ve üreticilerimizin mağdur olmaması için elimizden gelen çalışmaları yapacağız.”

Malkara Meyve Üreticileri Derneği’nin açılışı, Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Uslu’nun yapmış olduğu açıklamalarla birlikte sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top