MALKARA’DA MEZARLIK KAPISINI ÇALDILAR, GEÇEN AYDA MUSLUKLAR ÇALINMIŞTI

337 okunma

Malkara ilçesindeki Göztepe Mezarlığı'nda bulunan ve belediye tarafından yaptırılan yaklaşık 3 metre uzunluğundaki demir olan giriş kapısı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. Aynı mezarlık içerisinde 1,5 ay öncede hayırseverler tarafından çeşitli yerlere yaptırılan 6 tane çeşmenin muslukları çalınmıştı.

Kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce yerlerinden sökülerek çalınan ve diğer kapılarında çalınmak üzere yerinden sökülmeye çalışılıp zarar verildiği hırsızlık Mezarlığa ziyarete gelenlerin fark etmesiyle ortaya çıkmasıyla yetkililere bildirildi. 

Kardeşinin mezarını ziyaret eden Hasan Çarpan (35), “Kapısı çalınmış bir mezarlıktayız şuanda. Nedeni ise 3 -5 kuruş para alabilmek için mezarlığın kapısını çalmışlar. Yazıktır günahtır. Geçen ayda burada çeşme muslukları çalındı. Ben bugün buraya kardeşime kabir ziyaretine geldim. Artık bu mezarlıklardan hırsızlık olayına bir son verilsin. Bu olay vicdan sızlatıyor. Bu kapıdan çeşmelerden alacağınız para nedir ki. Yarın öbür gün sizde buraya geleceksiniz. Gün gelecek hepimiz burada yatacağız. Artık mezarlıklara zarar vermeyelim tam aksine katkıda bulunalım. Kapının birini çalmışlar diğerlerini de çalmak için uğraşmışlar zarar vermişler ama yerinden çıkartamamışlar. Dedi. 

Yetkililer, mezarlıktaki demir kapı hırsızlığıyla ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi. (Murat Yayın)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top