MALKARA’DA ÖĞRENCİLER KURTULUŞ BAYRAMI İÇİN YARIŞTI

226 okunma

“Malkara’nın Düşman İşgalinden Kuruluş Yıldönümü” kutlama etkinlikleri kapsamında ilçemizde Kurtuluş Koşusu düzenlendi.

Malkara Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen koşuda öğrenciler Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-İshakça Mahallesi yolu güzergâhı arasında üç ayrı kategoride altı ayrı grup olarak yarıştı.

Düzenlenen “Kurtuluş Koşusu” kutlamaları çerçevesinde koşuya; Malkara Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, yarışacak öğrenciler, öğrencilerin aileleri ve görevli öğretmenler katıldı.

İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE MALKARA BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİ KOŞUDA YALNIZ BIRAKMADI

Yol güzergâhının ve koşuya katılanların güvenliğini sağlamak amacıyla Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri koşu alanında yer aldı. Etkinlikte bulunanların ve yarışacak öğrencilerin sağlık durumlarının kontrolü için ve yaşanacak herhangi bir sağlık sorununa karşı sağlık ekipleri ambulans ile öğrencileri koşu sırasında sürekli takip etti. Malkara Belediye Başkanlığı Ulaşım Birimi de düzenlenen “Kurtuluş Koşusu”nda öğrencileri belediye aracıyla koşu başlangıç noktasına götürdü ve koşu bitene kadar öğrencileri yalnız bırakmadı. Aynı zamanda İlçe Zabıta Müdürlüğü ekipleri de koşu boyunca yol güzergâhının kontrolünü sağladı.

ŞEHİT SELİM VURAL ORTAOKULU VE MUSTAFA UYSAL ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ YARIŞMALARDA MADALYALARI TOPLAMAYA DEVAM EDİYOR

Şehit Selim Vural Ortaokulu ve Mustafa Uysal Ortaokulu öğrencileri “Cumhuriyet Koşusu”nda olduğu gibi “Kurtuluş Koşusu”nda da göz doldurdu. Her iki okuldan da 3’er öğrenci farklı kategori ve farklı gruplarda dereceye girmeyi başardı. Böylece “Kurtuluş Koşusu”nda Şehit Selim Vural Ortaokulu ve Mustafa Uysal Ortaokulu dereceye giren öğrencisi sayısı açısından diğer okullara oranla daha başarılı bir sonuç elde etti.

KOŞU KAPSAMINDA BELİRLENEN KATEGORİLER, YAŞ GRUPLARI VE KOŞULAN MESAFELER

*Kategori ve Gruplar:
-Kategoriler; KÜÇÜKLER-YILDIZLAR-GENÇLER.
-Gruplar; Küçük Kızlar-Küçük Erkekler, Yıldız Kızlar-Yıldız Erkekler ve Genç Kızlar-Genç Erkekler.
*Yaş Grupları: Küçük Kızlar ve Küçük Erkekler(2007-2008 doğumlu), Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler(2005-2006 doğumlu), Genç Kızlar ve Genç Erkekler(2001-2002-2003-2004 doğumlu).
*Koşulan Mesafe: Küçük Kızlar; 1200 Metre. Küçük Erkekler; 1500 Metre. Yıldız Kızlar; 2000 Metre. Yıldız Erkekler; 3000 Metre. Genç Kızlar; 3000 Metre. Genç Erkekler; 5000 Metre.

KURTULUŞ KOŞUSUNDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

Küçük Kızlar:1. Sahra Nur Özdemir ( Mustafa Uysal Ortaokulu ) / 2. Serya Naz Özdemir ( Mustafa Uysal Ortaokulu ) / 3. Eylül Muş ( Mustafa Uysal Ortaokulu )”

Küçük Erkekler:1. Rahmi Erkan ( Atatürk Ortaokulu ) / 2. Mehmet Can Kurt ( Murat Erbay Ortaokulu ) / 3. Gökmen Gezek ( Nurten-Hüsnü Pullukçu Ortaokulu )”

Yıldız Kızlar:1. Dilara Bilgi ( Orhan Öztrak Ortaokulu ) / 2. Kübra Kuş ( Şehit Selim Vural Ortaokulu ) / 3. Aybüke Gez ( Atatürk Ortaokulu )”

Yıldız Erkekler:1. Emirhan Paşa ( Şehit Selim Vural Ortaokulu ) / 2. Serhat Paşa ( Şehit Selim Vural Ortaokulu ) / 3. Ayaz Dağ ( İmam Hatip Ortaokulu )

Genç Kızlar:1. Gülcan Ihlamur ( Malkara Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ) / 2. İrem Çelik ( Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ) / 3. Damla Güven ( Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi )

Genç Erkekler:1. Bedirhan Demirbacak ( Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi ) / 2. Yusuf Kızıltaş ( Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ) / 3. Özkan Çelik ( Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi )

Koşu sonrasında yapılan açıklamada dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin “Malkara’nın Düşman İşgalinden Kurtuluş Yıldönümü” kutlamaları programı dâhilinde verileceği belirtildi. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top