MALKARA’DA ÖĞRENCİLERE ‘112 EĞİTİMİ’ VERİLDİ

104 okunma

Malkara Şair Nevi İlkokulu öğrencilerine “112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” kapsamında minik öğrencilere “112 Eğitimi” verildi.

“112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” çerçevesinde düzenlenen eğitimin sunumunu Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü personelleri gerçekleştirdi.

“ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HERHANGİ BİR ACİL HASTALIK VEYA YARALANMA HALİNDE, GÜNÜN 24 SAATİ ÜCRETSİZ OLARAK VERİLMEKTEDİR”

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü personelleri “112 Acil Sağlık Hizmetleri” çerçevesinde şu bilgileri aktardı:

“Ülkemiz başta depremler olmak üzere sel, toprak kayması, çığ düşmesi gibi doğal afetlere sıkça maruz kalmaktadır. Doğal afetlerin yanı sıra endüstriyel kazalar ve kitlesel olaylar ile acil hastalık ve yaralanma hallerinde hızlı ve etkin müdahale ile ölümlerin önlenmesi ve sakatlıkların azaltılması öncelikle hedeflerimizdendir. Acil sağlık hizmetleri, vatandaşlarımıza herhangi bir acil hastalık veya yaralanma halinde, günün 24 saati ücretsiz olarak verilmektedir. Her türlü coğrafi ve iklim şartlarında hastalara ulaşabilmek amacıyla o şartlara uygun ambulanslar temin edilmiştir. İlimizde dahil olmak üzere ülkemizde, dünyaya örnek gösterilen bir düzeye ulaştıran hava ambulans hizmetleri ile uzak mesafeler kısalmış, organ nakli ve hızlı müdahale ile can kayıpları ve sakatlıkların önlenmesinde büyük aşama kaydedilmiştir.”

“ÖĞRENCİLER HEM EĞLENCELİ HEM DE EĞİTİCİ VAKİT GEÇİRDİ”

“112 Acil Sağlık Hizmetleri” hakkında bilgiler veren sağlık çalışanları önceden hazırlanmış slayt üzerinden Şair Nevi İlkokulu 3. sınıf öğrencilerine çeşitli bilgiler anlattı. Öğrencilere hangi durumlarda 112’yi aramaları gerektiği belirtildi. Aynı zamanda öğrenciler okul bahçesinde İl Sağlık Müdürlüğü ambulansının içini gezip bilgiler edindi. “112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” kapsamında Şair Nevi İlkokulu öğrencileri hem eğlenceli hem de eğitici vakit geçirdi. Öğrencilere verilen “112 Eğitimi” çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top