MALKARA’DA ÖĞRENCİLERİN 23 NİSAN KOŞUSU HEYECANI

279 okunma

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Malkara’da “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kros Yarışması” yapıldı.

Malkara Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen koşuda öğrenciler Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / İshakça Mahallesi yolu güzergahı arasında üç ayrı kategoride altı ayrı grup olarak yarıştı.

23 Nisan Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen koşuya; Malkara Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, Geçlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personelleri, Beden Eğitimi Öğretmenleri, yarışacak öğrenciler, öğrencilerin aileleri ve görevli öğretmenler katıldı.

İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUDA ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Yol güzergahının ve koşuya katılanların güvenliğini sağlamak amacıyla Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri koşu alanında yer aldı. Etkinlikte bulunanların ve yarışacak öğrencilerin sağlık durumlarının kontrolü için ve yaşanacak herhangi bir sağlık sorununa sağlık ekipleri ambulans ile öğrencileri koşu sırasında sürekli takip etti. Malkara Belediye Başkanlığı Ulaşım Birimi de düzenlenen “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kros Yarışması”nda öğrencileri belediye aracı ile koşu başlangıç noktasına götürdü ve koşu bitene kadar öğrencileri yalnız bırakmadı.

AİLELERİ ÇOCUKLARINI YALNIZ BIRAKMADI

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kros Yarışması”nda yarışacak olan öğrencilerin aileleri koşu heyecanını çocuklarıyla beraber yaşadı. Aileler yarış öncesinde ve yarış sonrasında çocuklarını yalnız bırakmadı. Dereceye giren öğrenciler mutluluğunu aileleriyle paylaştı. Dereceye giremeyen öğrencileri ise aileleri ve öğretmenleri teselli etti.

FEVZİ ÇAKMAK İLKOKULU VE ŞEHİT SELİM VURAL ORTAOKULU YARIŞMAYA DAMGA VURDU VE GÖZ DOLDURDU

Fevzi Çakmak İlkokulu ve Şehit Selim Vural Ortaokulu ve öğrencileri, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kros Yarışması”nda göz doldurdu. Yarışmadaki 6 ayrı kategorinin 5’inde dereceye girmeyi başardı. Böylece Fevzi Çakmak İlkokulu ve Şehit Selim Vural Ortaokulu dereceye giren öğrencisi sayısı açısından diğer okullara oranla büyük başarı elde etti.

KOŞU KAPSAMINDA BELİRLENEN KATEGORİLER, YAŞ GRUPLARI VE KOŞULAN MESAFELER

*Kategori ve Gruplar:
-Kategoriler; MİNİKLER-KÜÇÜKLER-YILDIZLAR.
-Gruplar; Minik Kızlar-Minik Erkekler, Küçük Kızlar-Küçük Erkekler, Yıldız Kızlar-Yıldız Erkekler.
*Yaş Grupları: Minik Kızlar ve Minik Erkekler(2009-2010 ve 2011 doğumlu), Küçük Kızlar ve Küçük Erkekler(2007-2008 doğumlu), Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler(2005-2006 doğumlu)
*Koşulan Mesafe: Minik Kızlar; 800 metre, Minik Erkekler; 1000 metre. Küçük Kızlar; 1200 Metre. Küçük Erkekler; 1500 Metre. Yıldız Kızlar; 2000 Metre. Yıldız Erkekler; 3000 Metre.

YARIŞMADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

Minik Kızlar: 1. Şevval Yıldırım (Fevzi Çakmak İlkokulu) / 2. Gözde Paşa (Fevzi Çakmak İlkokulu) / 3. Azra Ada Aydın (İrfan Macar İlkokulu)”

Minik Erkekler: 1. Serkan Yıldırım (Fevzi Çakmak İlkokulu) / 2. İrfan Aktoy (Fevzi Çakmak İlkokulu) / 3. Hüseyin Hisa (Fevzi Çakmak İlkokulu)”

Küçük Kızlar:1. Sahra Nur Özdemir ( Mustafa Uysal Ortaokulu ) / 2. Eylül Muş (Mustafa Uysal Ortaokulu)  3. Betül Çakır ( Mustafa Uysal Ortaokulu )”

Küçük Erkekler:1. Görkem Gezek(Nurten Hüsnü Pullukçu) / 2.  Arda Fil ( Şehit Selim Vural Ortaokulu ) / 3. Serhat Çetin ( Mustafa Uysal Ortaokulu )”

Yıldız Kızlar:1. Aybüke Gez (Atatürk Ortaokulu) / 2. Dilara Bilgi (T.B.B. Orhan Öztrak Ortaokulu) / 3. Aslı Özkır (Şehit Selim Vural Ortaokulu) ”

Yıldız Erkekler:1. Serhat Paşa (Şehit Selim Vural Ortaokulu) / 2. Berkay Tosun (Atatürk Ortaokulu) / 3. Emirhan Paşa ( Şehit Selim Vural Ortaokulu )

Koşu sonrasında yapılan açıklamada dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kutlamaları programı dâhilinde verileceği belirtildi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top