MALKARA’DA ÖĞRETMENLERE VE ÖĞRENCİLERE PLAKETLERİ VE BAŞARI BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

135 okunma

Malkara’da Trakya Kalkınma Ajansı 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında “Yaratıcı Drama Eğitimi”ne katılan okul öncesi öğretmenleri ile “Robotik Kodlama, Maker Eğitici Eğitimi”ne katılan ve başarılı olan öğretmenlere ayrıca “DynEd Dil Eğitimi Sistemi”ni okullarda öğrencilerine kullandıran İngilizce öğretmenlerine ve başarılı olan öğrencilere plaketleri ve başarı belgeleri takdim edildi.

Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, İlçe Şube Müdürü Mustafa Kemal Koç, eğitimlerde başarı gösteren öğretmenler, öğrenciler, aileler ve basın mensupları katıldı.

 ÖDÜL TÖRENİNDE İLK OLARAK “YARATICI DRAMA EĞİTİMİ” HAKKINDA BİLGİLER PAYLAŞILDI:

“Yaratıcı Drama; bir grubu oluşturan üyelerin yaşam deneyimlerinden yola çıkarak, bir amacın, düşüncenin, doğaçlama, rol oynama (rol alma) gibi tekniklerden yararlanarak canlandırılmasıdır. Yaratıcı Drama etkinlikleri öğrencilere şu açılardan faydalı olmuştur; öğrencilerin yaratıcılık, estetik ve eleştirel düşünme yeteneği, sosyal gelişim ve birlikte çalışma becerisi, iletişim becerileri, moral değerleri ve kendini tanıma yetenekleri, problem çözme becerileri, dil becerileri, hayal gücü, dinlenme becerileri, olayları değerlendirme yeteneği, insanlar, durumlar ve doğal olaylar hakkındaki gözlemleri, grup planlaması ve grupla karar verme, yeni çözümler üretme yeteneği ve empati becerisi gelişir.”

“YARATICI DRAMA EĞİTİMİ” HAKKINDA YAPILAN KONUŞMANIN ARDINDAN ÖDÜL TÖRENİNDE “ROBOTİK KODLAMA, MAKER EĞİTİCİ EĞİTİMİ” HAKKINDA DA BİLGİLER VERİLDİ. “ROBOTİK KODLAMA, MAKER EĞİTİCİ EĞİTİMİ” HAKKINDA VERİLEN BİLGİLER ŞÖYLE:

“Robotik Kodlama; bilgisayar, yazılım, makine ve kontrol birimleri ile beraber uzay bilimlerini de içine alan ortak bir çalışma alanıdır. Yurtdışında popüler olan ve adını İngilizce kökenli kelimelerin baş harflerinden alan ‘STEM’ (Science; Fen, Technology; Teknoloji, Engineering; Mühendislik, Mathematics; Matematik) dört ana alanda eğitim programına sahiptir. Bu eğitim programları sayesinde çocuklar, analitik düşünme yeteneklerini geliştirirken bu alanlara da daha çok ilgi duymaya başlamaktadırlar.”

ÖDÜL TÖRENİNDE YAPILAN AÇIKLAMADA SON OLARAK “DYNED” HAKKINDA BİLGİLENDİRMELERDE BULUNULDU. “DYNED” İLE İLGİLİ ŞUNLAR İFADE EDİLDİ:

“DynEd; 2006 yılından bu yana T.C. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki resmi okullarda eğitim alan öğrencilerin kullanabildiği ‘İngilizce Dil Öğretimi Yazılımı’dır. Öğrencilerin konuşma ve dinlenme yeteneklerini 360 saat içinde en üst düzeye getiren ‘DynEd Dil Eğitim Sistemi’ çocukların gelişimine ve geleceğe güvenle bakabilmesine katkı sağlamaktadır. Bu program sayesinde öğrencilerde dil gelişimi ciddi düzeyde arttı. Yazılımı doğru kullanan çocukların sadece dil gelişimi sağlanmakla kalınmıyor aynı zamanda öğrencilerin başarı duygusuyla, kendi güven duyguları da gelişiyor. Ayrıca DynEd ile teknolojiyi daha faydalı çalışmalarda kullanmak öğrencilere yaşatılarak öğretiliyor. Günümüz mobil telefonlar ve tabletlerle bu uygulama daha da kolaylaşmış, dil eğitimi sınıfın dışına taşarak daha hızlı ve etkili hala gelmiştir.”

“DEĞERLİ VELİLERİMİZİ TEBRİK EDİYOR, BİZLERİ ÇOCUKLARININ GELİŞİMLERİNDE YALNIZ BIRAKMADIKLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

“DynEd” ile ilgili yapılan açıklama şöyle devam etti:

“İngilizce öğretmenleri okullarda DynEd’i öğrencilere kullandırırken bu süreçte velilerin katkısı göz ardı etmemek gerekir. Özellikle Malkara İlçesi’nde velilerin bu programa büyük katkısı ve büyük katılımı olmuştur. Velilerimize yaptığımız eğitimlerin öğrencilerimize katkısını çok kısa süre içerisinde gördük. Bu vesile ile çok değerli velilerimizi tebrik ediyor, bizleri çocuklarının gelişimlerinde yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz. Bu çalışmaların en önemli mimarları değerli İngilizce öğretmeni arkadaşlarımızı da en içten dileklerimizle kutluyor, başarılarının devam etmesini diliyoruz.”

TÖREN ÇEKİLEN HATIRA FOTOĞRAFLARININ ARDINDAN SONA ERDİ

“Yaratıcı Drama Eğitimi”, “Robotik Kodlama, Maker Eğitici Eğitimi” ve “DynEd Dil Eğitimi Sistemi” hakkında verilen bilgilerden sonra ödül töreni kısmına geçildi. Eğitim programlarında başarı gösteren öğretmenlere ve öğrencilere İlçe Kaymakamı Erkan Karahan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tarafından plaket ve belgeleri takdim edildi. Tören çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top