MALKARA’DA TESKİ PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLMEYE DEVAM EDİYOR

110 okunma

Malkara’da, Malkara, Şarköy ve Hayrabolu’da görevli Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü personellerine “İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi” verilmeye devam ediyor.

Malkara Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen eğitime yaklaşık 100 TESKİ personeli katılım sağladı. Özel Tekirdağ Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’nin önderliğinde yapılan eğitime görevli personel olarak; A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Behçet Ertog, C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hakan Yıldız ve TESKİ A.Ş. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Sinan İkizoğlu katıldı.

“EĞİTİMİN TEMEL AMACININ ÇALIŞAN PERSONELİN BAĞLI OLDUĞU İŞLETMEDE SIFIR İŞ KAZASIYLA MEVCUT GÖREVİNİ DEVAM ETTİRMESİ”

Önceki haftalarda düzenlenen eğitime gerekli sebeplerden dolayı katılamayan ve çalışma saatleri uygun olmayan TESKİ personeli için tekrardan Malkara Kültür Sarayı’nda “İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi” yapıldı. Yapılan 4 saatlik eğitimde iş güvenliğinin gerekliliği ve konu ile ilgili çeşitli bilgiler yeniden anlatıldı. Eğitimin temel amacının çalışan personelin bağlı olduğu işletmede sıfır iş kazasıyla mevcut görevini devam ettirmesini sağlamak olduğu tekrardan dile getirildi. Eğitim öncesinde “İş Güvenliği Talimat Tutanağı Formu” dağıtıldı. Bir önceki eğitim haftasında olduğu gibi hazırlanan sunum ile personele aktarılan bilgilerin ardından eğitim uzmanlar ve TESKİ personelleri arasında soru cevap eşliğinde devam etti.

EĞİTİM SONUNDA TESKİ PERSONELİNE SINAV YAPILDI

Eğitim süreci tamamlandıktan sonra katılım sağlayan TESKİ personellerine aldıkları eğitim ile ilgili hazırlanmış sorular dağıtıldı ve sınav yapıldı. Yapılan sınavın ardın eğitim sona erdi. Eğitime katılım sağlayan personellere çay ve kahve ikramında bulunuldu. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top