MALKARA’DA TESKİ PERSONELİNE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

363 okunma

Malkara’da, Malkara, Şarköy ve Hayrabolu’da görevli TESKİ personellerine “İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi” verildi

 

Malkara Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen eğitime yaklaşık 120 TESKİ personeli katılım sağladı. Özel Tekirdağ Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’nin önderliğinde yapılan eğitime görevli personel olarak; A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Behçet Ertog, C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hakan Yıldız ve Hemşire Pınar Utkular katıldı.

İŞ GÜVENLİĞİNİN GEREKLİLİĞİ ANLATILDI

Yapılan 4 saatlik eğitimde iş güvenliğinin gerekliliği ve konu ile ilgili çeşitli bilgiler anlatıldı. Eğitimin temel amacının çalışan personelin bağlı olduğu işletmede sıfır iş kazasıyla mevcut görevini devam ettirmesini sağlamak olduğu dile getirildi. Eğitim öncesinde TESKİ personellerine “İşe Giriş/Periyodik Muayene Formu” ve “İş Güvenliği Talimat Tutanağı Formu” dağıtıldı. Eğitim önceden hazırlanan sunum üzerinden yapıldı. Sunum ile aktarılan bilgilerin ardından eğitim uzmanlar ve TESKİ personelleri arasında soru cevap eşliğinde devam etti.

TESKİ PERSONELİNE EĞİTİM SONUNDA SINAV YAPILDI

Eğitim süreci tamamlandıktan sonra katılım sağlayan TESKİ personellerine aldıkları eğitim ile ilgili hazırlanmış sorular dağıtıldı ve sınav yapıldı. Yapılan sınavın ardın eğitim sona erdi. Eğitime katılım sağlayan personellere çay ve kahve ikramında bulunuldu. (Ömür Çolak)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top