MALKARA’DA TREDAŞ ÇALIŞANLARI EL BROŞÜRLERİ DAĞITTI

162 okunma

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. çalışanları Malkara’da çalışma görevleri kapsamında gittikleri evlerde vatandaşlara el broşürleri dağıttı.

 

“2011 YILI VE ÖNCESİNE AİT ELEKTRİK BORÇLARINDA %100 FAİZ İNDİRİMİ”

TREDAŞ bilgilendirme amaçlı dağıtmış olduğu el broşürlerinde 2011 yılı ve öncesine ait elektrik borçlarında %100 faiz indirimi olduğunu duyurdu. Dağıtılan el broşüründe yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı:

“Abonelerimizden gelen yoğun talepler üzerine yasal takip başlatılmış abonelerimizin hukuki problemlerini ortadan kaldırmak, abonelerimize ekonomik olarak destek sağlamak, hizmetlerden kesintisiz ve sürekli olarak faydalanılmasını sağlayarak mağduriyetleri gidermek için %100 faiz indirimi kampanyası düzenlenmiştir. Bu kampanya kapsamında 31.12.2011 öncesi fatura dönemine tarife grubuna dâhil elektrik borcu olan tüm abonelere borçlarının faizsiz kapatma imkânı sunulacaktır.”

“KAMPANYADAN FAYDALANABİLMEK İÇİN 01.01.2012 SONRASI DÖNEME AİT CARİ BORÇLARIN BULUNMAMASI GEREKMEKTEDİR”

Dağıtılan el broşürlerinde kampanya ile yasal icra takibe konu olan borçlar için işlenmiş faizlerin tamamımın silineceği belirtildi ve şunlar aktarıldı:

“Kampanya 30.11.2011 tarihi öncesine ait tüm borçları kapsamaktadır. Kampanyadan faydalanabilmek için 01.01.2012 sonrası döneme ait cari borçların bulunmaması gerekmektedir. Kampanya kapsamında abonelerimiz başvuru ve ödemelerini sözleşmeli olduğumuz hukuk büroları ile iletişime geçerek şirket banka hesaplarına nakit veya kredi kartı ile yapabilecektir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde taksit imkânı anlaşmalı banka kartlarına yapılabilecek olup, kart sahibi banka tarafından ödeme noktalarında yayınlanan taksit sayısı ve vade farkı ilgili bankalar tarafından uygulanabilecektir.”

SON BAŞVURU TARİHİ: 30 KASIM 2018 CUMA

Kampanya kapsamında peşin ödemesi gerçekleştirilen dosyalar üzerinden konulan tüm hacizlerin kaldırılacağı vurgulandı ve bilgilendirme şöyle devam etti:

“Hacizlerin kaldırılması için ödenmesi gereken masraflar ayrıca aboneler tarafından icra dairesine ödenecektir. Kampanyanın son başvuru tarihi 30 Kasım 2018 Cuma günüdür. Başvuru tarihi itibariyle davaya konu olmuş ancak henüz karara bağlanmamış olan alacaklar için kampanyadan yararlanma şartı; karşılıklı sulh, feragat ve ibraya bağlıdır. Bu kampanya yürürlüğe girdiği tarihten önce borçlarını yapılandıran veya kısmi ödeme gerçekleştiren abonelerimiz talep etmeleri halinde bu kampanya hükümlerinden kalan borcun asıl alacak tutarı esas alınarak(bakiye faiz silinerek) yararlanabilecektir.”(Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top