MALKARA’DA YOL KENARINA ATILAN KOYUNLAR’A İNCELEME BAŞLATILDI

1159 okunma

Malkara ilçesinde telef olan iki koyun kimliği belirsiz kişi veya kişilerce karayolu kenarına atıldı.

Olay, Tekirdağ – Malkara Karayolu üzeri Şarköy kavşağı mevkiinde meydana geldi.

Kimliği belirsiz kişi veya kişilerce telef olan koyunları bırakanlara tepki gösteren çevredeki vatandaşlar, “Bu koyunlar 2-3 gün önce telef olmuşa benziyor. Neden bunları yol kenarına bırakırlar ki. Bu koyunların neden öldüğü de belli değil. Ne amaçla buraya atıldı. Yazıktır. Günahtır. Diye tepki göstererek Malkara Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne ihbarda bulundular.

“İLÇE TARIM İNCELEME BAŞLATTI”

İhbar üzerine bölgeye giden Malkara Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri telef olan koyunları muayene ederek inceleme başlattı. Yapılan işlemlerin ardından yol kenarına bırakılan koyunlar kireçlenerek büyük kazılan bir kuyuya gömüldü.

“İLK BELİRLEMELER SIKIŞMADAN DOLAYI”

Medya Batı Gazetemize açıklamada bulunan ve Koyunların kireçlenerek gömüldüğünü belirten Malkara Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Cengizhan Erbaş, “Telef olan iki koyunun karayolu kenarında bırakıldığı ihbarı üzerine ekiplerimiz olay yerine intikal etti. Telef olan koyunlar hemen muayene edilerek incelemeye alındı. Fiziki muayene yapıldı. İlk belirlemelere göre sıkışmadan dolayı telef olduğu belirlendi. Herhangi bir enfeksiyon belirtisine rastlanılmadı. Yapılan işlemlerin ardından büyük bir kuyu açılarak telef olan koyunlar kireçlenerek gömüldü.” Dedi. (Murat Yayın) 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top