MALKARALI ÇİFTÇİ DAMIZLIK İNEK YARIŞMASINDA İKİNCİ OLDU

891 okunma

Karaevli Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı etkinlikleri kapsamında Tekirdağ DSYB tarafından Holstein Irkı İnek Güzellik Yarışması düzenlendi

Yarışmaya Tekirdağ Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, İl Müdür Yardımcıları Ahmet Tekgöz, Burhan Alim, Süleymanpaşa Gıda tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ufuk İşcan, Malkara Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz, Malkara Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Fahrettin Kazan ve Hayrabolu Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Balkan katıldı. 

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergin Durgun, yaptığı açıklamada, Karaevli Mahallesi'ndeki fuar alanında düzenlenen inek güzellik yarışmasının yapılmasındaki amacın, kaliteli iyi damızlık özelliklere sahip sığır yetiştiriciliği yapan üyeleri ödüllendirmek ve bu konuda teşvik etmek, ayrıca ilimizde üyelerimiz tarafından yetiştirilen kaliteli damızlık hayvanların bölgemizde ve ülke genelinde tanıtılmasını sağlamak olduğunu söyleyerek fuarın ve yarışmanın sektörümüz açısından faydalı ve hayırlı olmasını diledi.

Üye yetiştiricilerden ineğinin yarışmaya katılmasını talep eden işletmeler ön eleme jürisi tarafından ziyaret edilerek, fuar alanında yapılacak olan yarışmaya katılmaya hak kazanan 10 finalist inek belirlendi.

Konusunda uzman jüri üyeleri tarafından teknik bir değerlendirme ve puanlama yapılarak; Süleymanpaşa ilçesi Hacıköy Mahallesinden üye Ahmet Eren’in yetiştirdiği inek birinci olurken, Malkara ilçesi Sarnıç mahallesinden üye Metin Erdoğan'ın yetiştirdiği inek ikinci ve Süleymanpaşa ilçesi Hacıköy Mahallesinden üye Yaşar İbiş’in yetiştirdiği inek üçüncü seçildi.

Yarışma birincisi ineğin sahibinin 12-16 Kasım 2018 tarihinde Almanya’da düzenlenecek Eurotier Hayvancılık Fuarına ve Çiftlik Gezisine tüm masrafları DLG Fuarcılık tarafından karşılanarak gitme hakkı kazanacağını belirtilerek, yarışma sonunda ikinci ve üçüncüye 2’şer çeyrek Altın, yarışmaya katılan bütün katılımcılara çeşitli ödüller verildi. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top