MALKARALI ESNAF: “BİZ PAZARCILAR, ESNAFLAR MARKETLER GİBİ POŞETLERİ PARAYLA SATAMAYIZ”

360 okunma

Medya Batı Gazetesi olarak ilçemizde kurulan semt pazarında muz fiyatlarındaki artışı ve plastik poşete yapılan zam konusunu ele aldık.

Pazar tezgahlarındaki muz fiyatlarını değerlendiren Malkaralı genç esnaf Seyfettin Kurunç şunları dile getirdi:

“TEZGÂHLARDAKİ ETİKETLERE ÜRÜNLERİ YARIM KİLOLUK FİYATLAR ŞEKLİNDE YAZMAK ZORUNDA KALIYORUZ”

 “Muzun fiyatı neredeyse her hafta artıyor. Geçen hafta kilosu 6 lira olan yerli muz bu hafta 7 lira oldu. Özellikle ithal muz fiyatında büyük bir artış var. Geçen hafta 7 lira olan ithal muz bu hafta 10 lira. Bir ailenin minimum tükettiği 4-5 tane muz 10 liraya denk geliyor. Fiyatların yüksek olmasından dolayı tezgâhlardaki etiketlere ürünleri yarım kiloluk fiyatlar şeklinde yazmak zorunda kalıyoruz.”

“5 LİRA OLAN PLASTİK POŞETİN KİLOSU ŞUANDA 10 LİRA”

Özellikle ithal muz fiyatının oldukça yüksek olduğunu belirten genç esnaf Seyfettin Kurunç sözlerine şöyle devam etti:

“Plastik poşete gelen zamlar belirli bir ölçüde bizleri sıkıntıya soktu. 5 lira olan plastik poşetin kilosu şuanda 10 lira olmuş durumda. Bilindiği üzere artık marketlerde alınan plastik poşetlere belirli bir ücret getirildi. Biz pazarcılar, esnaflar marketler gibi poşetleri parayla satamayız. Poşete yapılan zamlar ve fiyatların yükselmesi bizi sıkıntıya sokan bir durum olarak karşımıza çıkıyor.”

“HAYIRLI, HELAL VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLİYORUM”

Muz fiyatlarını ve plastik poşete gelen zamları değerlendiren Malkaralı genç esnaf Seyfettin Kurunç son olarak: “Buradan tüm meslektaşlarıma ve tüm esnaflara hayırlı, helal ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top