MALKARALI ESNAF: “CENNET HURMASI MİDE DOSTU OLARAK BİLİNMEKTEDİR”

186 okunma

Medya Batı Gazetesi olarak ilçemizde kurulan semt pazarlarındaki tezgâhlarda yer almaya başlayan “Cennet Hurması”nı ele aldık.

“BU MEYVE GASTRİT SORUNU OLANLARA TAVSİYE EDİLİR”

Yaklaşık 50 yıldır pazarcılık yaptığını belirten Malkaralı esnaf Ahmet Şen cennet hurması hakkında şunları dile getirdi:

“Bir tane cennet hurması yediğimiz zaman vücudumuzun günlük c vitamini ihtiyacını karşılamış oluyoruz. Cennet hurmasının mide ağrılarına ve bağırsak ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir. Cennet hurması aynı zamanda özellikle A vitamini açısından zengin bir meyvedir. Cennet hurması, mide dostu olarak bilinmektedir. Bu meyve gastrit sorunu olanlara tavsiye edilir. Bunların yanında cennet hurması protein, karbonhidrat, fosfor, kalsiyum, selüloz, demir, sodyum, potasyum ve magnezyum bakımından zengindir. Fakat tüm besinlerde olduğunu gibi gereğinden fazla tüketilmemelidir.”

“TÜM MESLEKTAŞLARIMA VE TÜM ESNAFLARA HAYIRLI, HELAL VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLİYORUM”

Malkaralı esnaf Ahmet Şen son olarak cennet hurmasının fiyatından bahsetti ve sözlerini şöyle tamamladı:

“Cennet hurmalarını Çanakkale’nin Lapseki ilçesinden alarak ilçemizdeki tezgahlara getiriyoruz. Şuanda cennet hurmasının kilosu 4 Lira. Buradan tüm meslektaşlarıma ve tüm esnaflara hayırlı, helal ve bereketli kazançlar diliyorum”(Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top