MALKARALI ESNAF FEDAİ ÇEVİK: “LİMONU SATTIĞIMIZ FİYAT ŞUANDA SADECE GİDERLERİMİZİ KARŞILAMAYA YETİYOR”

184 okunma

Medya Batı Gazetesi olarak ilçemizde kurulan semt pazarında limonun mevcut fiyatını ve tezgâhlarda yaşanan sıkıntıları ele aldık.

Yaklaşık 18 yıldır bu mesleğin içinde olduğunu belirten Malkaralı esnaf Fedai Çevik, limonun fiyatı ve yaşanan sıkıntılar hakkında şunları ifade etti:

“HASAT ZAMANI OLDUĞU İÇİN LİMON FİYATLARININ NORMAL OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİZ”

“Limonu şuanda tezgâhlarımızda 4 Liradan satıyoruz. Hasat zamanı olduğu için limon fiyatlarının normal olduğunu söyleyebiliriz. Fakat halden 3 Liraya aldığımız limonu tezgâhlarımıza getirene kadar birçok giderimiz oluyor. Limonu sattığımız fiyat şuanda sadece giderlerimizi karşılamaya yetiyor. Birçok alanda zam yapılmasına rağmen biz esnaflar müşterilerimizi kaybetmemek için tezgâhlarımızda zam yapmaya çekiniyoruz.”

“ÖNCEDEN 8 LİRAYA ALDIĞIMIZ POŞET ŞUANDA 15 LİRA”

Limonun fiyatının hasat zamanı olduğu için uygun olduğunu belirten Malkaralı esnaf Fedai Çevik sözlerine şöyle devam etti:

“Son dönemde özellikle çok sık kullandığımız ve kullanmak zorunda olduğumuz plastik poşete yapılan zamlar bizleri olumsuz etkiledi. Önceden 8 Liraya aldığımız poşet şuanda 15 lira olmuş durumda. Yeni yılın gelmesiyle birlikte bu fiyatın ve zamların artmasından çekiniyoruz.”

“HAYIRLI, HELAL VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLİYORUM”

Limonun mevcut fiyatını belirten ve yaşanan sıkıntılardan bahseden Malkaralı esnaf Fedai Çevik son olarak: “Buradan tüm meslektaşlarıma ve tüm esnaflara hayırlı, helal ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top