MALKARALI ESNAF: “FİYATLAR BİR AY ÖNCESİNE GÖRE DAHA NORMAL”

176 okunma

Medya Batı Gazetesi olarak ilçemizde kurulan Pazartesi pazarında yaklaşık 15 yıldır mesleğin içinde olan Malkaralı esnaf Taliha Avcılar ile sebze fiyatlarına ve vatandaşın alım gücüne dair bir röportaj yaptık.

Yaklaşık 15 yıldır pazarcılık yaptığını belirten Malkaralı esnaf Taliha Avcılar tezgâhlardaki fiyatların bir ay öncesine göre daha normal olduğunu dile getirdi.

“SON DÖNEMLERİNİ YAŞAYAN YERLİ DOMATESLERİMİZİ 5 LİRADAN SATIYORUZ”

Esnaf Taliha Avcılar: “Tezgâhımızda bulunan tüm ürünleri kendimiz yetiştiriyoruz. Hepsi doğal ürünler” dedi ve tezgâhta yer alan sebze fiyatlarını şöyle aktardı:

“Tezgâhımızda yer alan en ucuz ürün maydanoz. Maydanozu 2 Liradan satıyoruz. Maydanozun ardından en ucuz ürün 3 Lira ile havuç, pırsa, marul ve turp geliyor. Ispanağın fiyatı 4 Lira ve 5 Lira arasında değişiyor. Yine aynı şekilde lahananın fiyatı da 5 Lira ve 6 Lira arasında değişiyor. Bunların yanında tezgâhımızda bu hafta pancarı 5 Liradan, karnabaharı 6 Liradan, brokoliyi 8 Liradan ve son dönemlerini yaşayan yerli domateslerimizi 5 Liradan satıyoruz.”

“FİYATLAR YÜKSEK OLUNCA VATANDAŞLARIN ALIM GÜCÜ İSTER İSTEMEZ DÜŞÜYOR”

Sebze fiyatlarından bahseden esnaf Taliha Avcılar vatandaşım alım gücüne dair şunları söyledi:

“Kendi adıma konuşmak gerekirse tezgâhlarda yazılı olan fiyatların yanı sıra müşterilerimin bütçesine göre belirli bir oranda esneklik yapıyorum ve yazılı olan fiyatları daha da aşağıya çekiyorum. Uzaktan gözüktüğü gibi hiçbir şey kolay değil. Mazot fiyatlarının artması, tarlaların sula işlemleri, alınan ilaçlar ve bunlar gibi bir sürü nedenden dolayı ürünler tezgâhlara gelene kadar maliyetli ve emek isteyen bir süreçten geçiyor. Buna bağlı olarak da piyasanın durumuna göre fiyatlar artıyor. Fiyatlar yüksek olunca da vatandaşların alım gücü ister istemez düşüyor. Fakat bir ay öncesine oranla fiyatlar aşırı derecede yükseldi demek yanlış olur. Tezgâhlarda şuan çok fazla bir artış yok.”

“TÜM MESLEKTAŞLARIMA VE TÜM ESNAFLARA HAYIRLI, HELAL VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLİYORUM”

Yapmış olduğumuz röportajımızda son olarak Malkaralı esnaf Taliha Avcılar: “Tüm meslektaşlarıma ve tüm esnaflara hayırlı, helal ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top