MALKARALI ESNAF: “İNSAN VÜCUDU İÇİN BİRÇOK FAYDASI BULUNAN HURMA TAM BİR ŞİFA DEPOSUDUR”

186 okunma

Medya Batı Gazetesi olarak ilçemizde kurulan semt pazarlarını ziyaret etmeye devam ediyoruz. Bu hafta semt pazarında “hurma”nın faydalarını ve hurmanın fiyatını ele aldık.

Yaklaşık 50 yıldır pazarcılık yaptığını belirten Malkaralı esnaf Ahmet Şen hurmanın faydaları ve fiyatı hakkında şunları dile getirdi:

“RAMAZAN AYI İLE ÖZDEŞLEŞEN HURMA DİĞER AYLARDA DA TÜKETİLMELİ VE SOFRALARDAN EKSİK EDİLMEMELİDİR”

“Dinimizde de ayrı bir yere sahip olan hurmanın insan vücuduna birçok faydası vardır. İçerisinde bulunan birden fazla vitamin ile birlikte kalp ve damar hastaları için şifa kaynağıdır. Beyin hücrelerinin gelişimine de yardımcı olan hurma vücut gelişiminde önemli bir yere sahip. Kan yapıcı özelliği olan hurma aynı zamanda çocukların gelişiminde de tüketilmesi önerilen besinler arasında yer alır. Vücudun sindirim sistemine de yardımcı olan hurma aynı zamanda sinir ve stres ile de başa çıkar. Bunların dışında insan vücudu için birçok faydası bulunan hurma tam bir şifa deposudur.”

Hurmanın şifa deposu olduğunu belirten Malkaralı esnaf Ahmet Şen: “Ramazan ayı ile özdeşleşen hurma diğer aylarda da tüketilmeli ve sofralardan eksik edilmemelidir” dedi.

Malkaralı esnaf Ahmet Şen hurma fiyatları hakkında şunları söyledi:

“ŞUANDA PİYASANIN YARI FİYATINA, DOĞAL VE TAZE HURMA SATIYORUZ”

“Tezgâhlarımızda hurma fiyatlarımız uygun. Şuanda piyasanın yarı fiyatına, doğal ve taze hurma satıyoruz. Hurma fiyatları, hurmanın çeşidine göre faklılık gösteriyor. Hurmayı bizzat ana vatanından alarak tezgâhlarımıza koyuyoruz.  Ekonomiye katkı sağlaması ve paranın bölgemizde ve ilçemizde dönmesi için; 60 Lira olan hurmayı 30 Liraya, 30 Lira olan hurmayı 20 Liraya, 20 Lira olan hurmayı 15 Liraya satıyoruz. Fiyatlarımızın uygun olmasının sebebi olarak; hem ürünlerimizi toplu olarak almamız hem de ekonomik hareketliliğin canlanması diyebiliriz. Hurma satışlarımızı aynı zamanda Trakya genelinde de yapıyoruz. Umreye ve Hacılığa gidecek olan ve gidip dönmüş olan vatandaşlarımızda rahatlıkla gelip alışverişini yapabilir.”

“TÜM MESLEKTAŞLARIMA VE TÜM ESNAFLARA HAYIRLI, HELAL VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLİYORUM”

“Tatar Ahmet” olarak da bilinen Malkaralı esnaf Ahmet Şen son olarak: “Buradan tüm meslektaşlarıma ve tüm esnaflara hayırlı, helal ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top