MALKARALI GENÇ ESNAF OSMAN SEREZLİ: “SOĞUK HAVALARDA TÜKETİLEN AYVANIN İNSAN VÜCUDUNA BİRÇOK FAYDASI VARDIR”

189 okunma

Medya Batı Gazetesi olarak ilçemizde kurulan semt pazarında kış aylarının gelmesiyle birlikte tezgâhlarda yer almaya başlayan ayvanın faydalarını ve ayva fiyatlarını ele aldık.

“AYVA FİYATLARI ŞUANDA KALİTESİNE GÖRE 2 LİRA VE 4 LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR”

10 yaşından beri bu mesleğin içinde olduğunu belirten Malkaralı genç esnaf Osman Serezli (23) ayvanın fiyatı ve faydaları hakkında şunları ifade etti:

“Tezgâhlarda yerini almaya başlayan ayva fiyatları şuanda kalitesine göre 2 lira ve 4 lira arasında değişiyor. Önümüzdeki haftalarda ayva fiyatları biraz daha düşebilir. Ayva fiyatları şuanda uygun diyebiliriz.”

“BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRDİĞİ BİLİNEN AYVA AYNI ZAMANDA SİNDİRİME DE YARDIMCI OLUR”

Ayva fiyatının uygun olduğunu aktaran Malkaralı genç esnaf Osman Serezli ayvanın birçok faydası olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Kış aylarının vazgeçilmezi ayva A ve B vitaminleri açısından zengin bir meyvedir. Ayvanın hem kabuğunun hem de yaprağının da faydalı olduğu bilinmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinen ayva aynı zamanda sindirime de yardımcı olur. Soğuk havalarda tüketilen ayvanın insan vücuduna birçok faydası vardır. Ağız rahatsızlıklarına iyi gelen ayva akciğer, kalp ve boğaz hastalıklarına da iyi gelen bir meyvedir. Fakat unutulmamalıdır ki her besinde olduğu gibi ayvanın da gereğinden fazla tüketilmesi insan vücudu için zararlı olabilir. Meyveleri mevsiminde ve kararında yemek her zaman daha sağlıklı olacaktır.”

 “HAYIRLI, HELAL VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLİYORUM”

Ayvanın tezgâhlardaki mevcut fiyatını belirten ve ayvanın faydalarından bahseden Malkaralı genç esnaf Osman Serezli son olarak: “Buradan tüm meslektaşlarıma ve tüm esnaflara hayırlı, helal ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top