MALKARALI GENÇLER KİTAP OKUDU

428 okunma

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malkara şubesi üyeleri okuma alışkanlığına dikkati çekmek amacıyla kitap okudu.

Hükümet konağı önündeki belediye çay bahçesinde bir araya gelen TÜGVA üyeleri kitap okuma etkinliği yaptı. Kitap okuma alışkanlığına dikkati çekmek amacıyla yapılan etkinlik yaklaşık 1 saat sürdü.

 Gerçekleşen etkinliğe, TÜGVA Malkara Sorumlusu ve Malkara Halk Eğitim Merkezi İngilizce Öğretmeni Yasin Usta, Teşkilat sorumlusu Doğan Keski, Ortaokul Koordinatörü ve Matematik öğretmeni Serhat Osman Parapan, Medya İletişim Koordinatörü Oğuzhan Dağcı, Matematikçi ve KOR kitabının yazarı Fatma Ormanlı Murat Erbay Ortaokulu temsilcisi Çağatay Paşa ve Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurt Sorumlusu Hayri Dolgun katıldı.

 TÜGVA Malkara Şube sorumlusu Yasin Usta, “Bizler ilk ayeti 'Oku' emriyle başlayan bir ümmetin gençliği olarak okuma alışkanlığına dikkati çekmek buradayız. Kitapların hak ettiği değerin tekrar hatırlatılması için buradayız. Ergen, genç ve genç yetişkinlerin kitap okumak yerine oyun konsolu, cep telefonu, kafelerde boş boş oturmak gibi yararsız aynı zamanda zararlı etkinliklere yönelmesinin önlemesine yönelik örnek teşkil etmek için buradayız. Dedi. Yasin Usta sözlerine şöyle devam etti “Kitap okuma alışkanlığı kazandıracak kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimin Türkçe mealinin herkes tarafından anlamak ve hayata uygulamak amacıyla baştan sona okunmasına öncülük etmek için buradayız. (abdest almadan da çay kahve ile okunabilir). Açık alanlarda hoş sohbet eşliliğinde kitap okunabileceğini gözler önüne sermek için böyle bir etkinlik düzenledik. Bu okuma etkinliğini bizlere müsaade eden kolluk kuvvetlerine ve Kuran-ı Kerimi armağan eden Malkara müftülüğüne teşekkür ederiz. Etkinliğimiz Malkara Kaymakamlığı bilgisi ve izni dahilindeydi. Etkinliklerimiz devam edecek.” Dedi. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top