MALKARALI GENÇLER PROJE YARIŞMASINDA İL ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

120 okunma

Malkara Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı iş birliği ile düzenlenen liseler arası "Bir Fikrim Var!" proje yarışmasında 322 proje arasında 3. Oldu.

Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“MALKARA´YI VE OKULUMUZU TEMSİL ETMENİN GURURUNU YAŞADIK”

“Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanımız öğretmenleri Mehmet Ali Erbay ve Eren Yorulmaz´ın danışmanlıklarını yaptıkları "Otokontrollü Trafik Işıkları" ve "Duyarlı Yol Aydınlatması" projelerimiz en iyi 50 proje arasına girerek 3 gün boyunca Çorlu Halk Eğitim Merkezinde Malkara´yı ve okulumuzu temsil edip projelerini sergilediler. "Otokontrollü Trafik Işıkları" projemiz en iyi ilk 8 proje arasına girerek projelerini finalde sunma hakkı etti.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ VE ÖĞRETMENLERİMİZİ TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ”

8 Proje arasında düzenlenen finalde Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı öğrencilerimiz Berkay Aksu ve Muhammet Mert Güven projelerini protokol ve jüri önünde tekrar sundular. Yarışma jürisi tarafından yapılan puanlama sonucunda 3. olarak 2000tl gayri nakdi proje geliştirme desteği ve cep telefonu ödülü kazanan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.”

Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde gerçekleştirilen Bir Fikrim Var Proje Yarışması’nın Tekirdağ Finali Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşti.

YOĞUN BİR KATILIM VARDI

Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan’ın iştirak ettiği final programına; Marmarereğlisi Kaymakamı Sıdkı Zehin, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Çorlu Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Tuncay Gümüş, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve Kalkınma Ajansı Yetkilileri Çorlu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Gülen ve Müdür Yardımcıları, Çorlu Yeni Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Zeki Dobrucalı, Okul Müdürleri ve İdari Kadroları, Öğrenciler ve Basın Mensupları katılımda bulundular.

“YARIŞMANIN TRAKYA’DA PROJE KÜLTÜRÜNÜN GELİŞMESİNE ÖNEMLİ FAYDASI VARDIR”

Yarışmanın açılışında bir konuşma yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin yarışmanın Trakya’da proje kültürünün gelişmesine önemli faydası olduğunu söyledi.

Şahin konuşmasında şunlara değindi:”

Fikirlerin gelecek kuşaklara aktarılması için gayret gösteriyoruz ve Ajans olarak her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu projeyi daha evvel Tekirdağ’da uyguladık. Gördük ki destek verildiğinde gençlerimizden oldukça parlak fikir ve projeler ortaya çıkıyor. Bu yılda projeyi Trakya geneline yaymaya karar verdik. Bu kapsamda da Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ile protokoller imzaladık. ‘’Bir Fikrim Var’’ Projesi Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerinde ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerimizi kapsıyor. Bölgemizde ortaöğrenim kurumlarının yeni proje fikirlerini hayata geçirecek ve proje kültürünün oluşmasını sağlayacak böylesine anlamlı bir organizasyona destek vermekten ötürü Ajans olarak çok mutluyuz. Ben projenin tüm süreçlerinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve Bölgemize hayırlı olmasını diliyorum“

“EĞİTİM CAMİASI İLE SANAYİCİLERİ HER PLATFORMDA BULUŞTURMAMIZ GEREKİYOR”

Yarışmayla ilgili açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “Burada oluşacak proje fikirleri, ayakları yere basan prototiplere dönüşecek. Eğitim camiası ile sanayicileri buluşturduğumuz her platformda temel hedefimiz piyasanın ihtiyaçlarını gerçekten doğru analiz edebilen, uygulanabilir proje çıktıları olmasıdır. Burada öğretmen ve öğrencilerimize düşen en büyük sorumluluk ihtiyaçları iyi analiz etmek ve doğru çözümler üretmektir. Yarışmada dereceye giren ve giremeyen, tüm proje sahibi öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyor ve çabalarımızın amacına hizmet etmesini diliyorum” dedi.

Bir Fikrim Var yarışmasının Tekirdağ finalinde birinciliği Nöbetçi Ateş Ölçer projesiyle Kadriye Nazif Gölge ÇPL, ikinciliği Bir Damla’da Sen Kurtar projesiyle Ç.Köy Halit Narin M.T.A.L, üçüncülüğü ise Otokontrollü Trafik Işıkları projesiyle Malkara Hüsniye Hanım M.T.AL aldı. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top