MALKARALI HÜSEYİN BÜLBÜL USTA UYARDI, “ARAÇLARIN KIŞLIK BAKIMINI MUTLAKA YAPTIRIN”

270 okunma

Malkara Küçük Sanayi Sitesi'nde faaliyetini sürdüren oto tamir ustaları yaklaşan kış öncesi araç sahiplerini uyararak, araçlarının kışlık bakımını yaptırmalarını istedi.

Malkara Küçük Sanayi Sitesi esnaflarından Hüseyin Bülbül, kış aylarının girmesiyle birlikte araç sahiplerinin araçlarının kışlık bakımının mutlaka yapılmasını belirtti.   

Araç sahiplerinden araçlarının kışlık bakımlarını kar düşmeden mutlaka yaptırmalarını isteyen Hüseyin Bülbül  ''Araç bakımı ihmale gelmez. Küçük bir arızayı sonra yaptırırım diye ertelemek, araç sahibine daha pahalıya mal olabilir. Bu bakımdan araç bakımı ihmale gelmez. Kışlık bakımda aracın antifriz ayarlaması yapılır, hava filtresi, bujileri, yağı, suyu, fren tertibatı kontrol edilir, dizel araçlarda enjektör ayarının kışlık bakım sırasında mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Hava filtresi ve bujilerin bakımı ise yakıt ekonomisi açısından büyük önem taşımaktadır. Araç sahipleri, bu bakımı ihmal edip sonraya bırakırlarsa daha sonra yüksek fatura ödeyerek kışlık bakım yaptırmak zorunda kalabilir. O yüzden vatandaşlarımız kendi can ve mal güvenliği ve başkalarının can güvenliği için mutlaka araçlarının kışlık bakımını yaptırsın." diye konuştu.

Malkara Küçük Sanayi Sitesinde yılların ustası olarak anılan Bülbül Usta,  kışlık araç bakım ücretlerinin aracın durumuna göre değiştiğini belirterek, normal şartlarda bir otomobil bakımının 150 ile 200 TL arasında değiştiğini ifade etti. (Murat Yayın) 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top