MALKARALI MİNİK ÖĞRENCİLER SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

123 okunma

Malkara 75. Yıl İlköğretim Okulu öğrencileri soğuk havalarda sokak hayvanlarını unutmadı.

75.Yıl İlköğretim Okulu 2/A Sınıfı öğrencileri soğuk havalarda sokaklarda bulunan hayvanları besledi. Minik öğrenciler okulun yemekhanesindeki artan ekmekleri diğer canlılar ile paylaştı.

Hem ekmek israfının önlenmesi hem de soğuk havalarda sokaklarda bulunan hayvanların yiyecek ihtiyacının karşılanması için düzenlenen etkinlikte şu açıklamalar dile getirildi:

EKMEK İSRAFININ ÖNLEMESİNE VE SOKAK HAYVANLARININ BESLENMESİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

“Okulumuz 2/A Sınıfı öğrencileri yemekhaneden arta kalan ekmeklerin israfını, can dostları besleyerek önlüyor. Bu etkinlikle birlikte öğretmenimiz Hüseyin Tarih, ekmek israfının önlenmesinin önemini öğrencilere öğretirken bir yandan da sokak hayvanlarını bu soğuk havalarda beslemenin önemine de vurgu yaptı. Öğretmenimize ve öğrencilerimize bu davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.”

ÖĞRENCİLER ETKİNLİK KAPSAMINDA HEM EĞİTİCİ HEM DE EĞLENCELİ ZAMAN GEÇİRDİ

Sokak hayvanlarını besleyen ve ekmek israfının önlenmesinin önüne geçen minik öğrenciler özellikle sokaktaki yavru köpekleri beslerken çok eğlendi. Mutluluğu gözlerinden okunan öğrenciler etkinlik kapsamında hem eğitici hem de eğlenceli zaman geçirdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top