MALKARALI MİNİKLER İKİ ANLAMLI ETKİNLİĞE İMZA ATTI

305 okunma

Malkara Gelincik Anaokulu öğrencileri sosyal duyarlılık kapsamında iki farklı etkinliğe imza attı.

Gelincik Anaokulu öğrencileri yaptıkları; “Fidan Dikimi” ve “Kıyafet Defilesi” etkinlikleriyle alkış topladı.

Orman Haftası çerçevesinde düzenlenen “Fidan Dikimi” etkinliğinde minik öğrenciler gelecekleri için şimdiden elini taşın altına koymaya başladı. Sınıf öğretmenleri ve görevli personeller ile birlikte okul bahçesinin çevresine çeşitli fidanlar diken minik öğrenciler keyifli anlar yaşadı. Fidan dikimi sırasında hem eğlenceli hem de eğitici zaman geçiren miniklerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

MİNİK ÖĞRENCİLERE FİDAN DİKMENİN ÖNEMİ ANLATILDI

Fidan dikimini gerçekleştiren minikler ardından tek tek diktikleri fidanları sulamak için kolları sıvadı. Gelincik Anaokulu öğretmenleri bu etkinlik dâhilinde öğrencilere fidan dikmenin önemini ve ağaçların geleceğe bırakılabilecek en büyük miras olabileceğini anlattı. Öğretmenlerin gözetiminde kontrollü bir şekilde yapılan fidan dikimi etkinliği çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

MİNİK ÖĞRENCİLER ARTIK MATERYALLERİ GERİ KAZANDIRARAK ÇEŞİTLİ KIYAFETLER YAPTI

Gelincik Ana öğrencilerinin örnek teşkil eden bir diğer etkinliği ise “Kıyafet Defilesi” oldu. Minik öğrenciler artık materyalleri geri kazandırarak çeşitli kıyafetler yaptı. Öğretmenleri ve aileleri bu etkinliği yaparken minik öğrencilere yardım etti. Artık materyaller kullanılarak yeni kıyafetler üreten minikler birbirinden güzel çalışmalar yaptı.

ÖĞRETMENLER, ÖĞRENCİLERİNE GERİ DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİNDEN BAHSETTİ

Defile öncesinde öğretmenler, öğrencilerine geri dönüşümün öneminden bahsetti. Aynı zamanda israf etmemenin önemi de vurgulandı. Minik öğrenciler yaptıkları keyifli çalışmanın ardından elde edilen kıyafetleri defile programı kapsamında öğretmenleri, aileleri ve arkadaşlarıyla paylaştı. “Kıyafet Defilesi” minik öğrencilerin sahne almasının ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top