MALKARALI ÖĞRENCİLER POLİS OLDU EMNİYET KEMERİ KONTROLÜ YAPTI

480 okunma

Malkara İlçesinde ilkokul öğrencileri farkındalık yaratmak amacıyla yolda durdukları polis ekipleri ve diğer araç sürücülerinin emniyet kemeri takıp takmadıklarını kontrol edip kendilerini emniyet kemeri takma konusunda uyarıp bilgilendirme yaptılar. Ardından sürücülere özel olarak hazırladıkları broşürleri verdiler.

‘SÜRÜCÜLER ÖĞRENCİLERE SÖZ VERDİ’

Malkara Şair Nevi İlkokulu öğrencileri ‘Trafik genel eğitim planı’ kapsamında derste işledikleri trafik eğitim dersini bu kez uygulamalı olarak yaptı. 2 nci ve 3 ncü sınıflardan oluşan öğrenciler okul müdürü ve sınıf öğretmeni eşliğinde ilçenin en işlek caddesi olan İsmet İnönü caddesine gelerek burada yoldan geçen polis ekiplerini ve diğer sürücüleri durdurup emniyet kemeri kontrolü yaptılar. Öğrenciler durdukları araç sürücülerini emniyet kemerinin önemi konusunda bilgilendirip birde özel olarak hazırladıkları broşürleri sürücülere verdiler. Şaşkınlığını gizleyemeyen sürücüler öğrencilere emniyet kemeri takma konusunda kendilerine söz verdiler.

‘AMACIMIZ EMNİYET KEMERİNİN ÖNEMİ’

Konuyla ilgili olarak konuşan Malkara Şair Nevi İlkokulu sınıf Öğretmeni Ender Mesut Ülke, “Bu etkinlikteki amacımız emniyet kemerinin önemini sürücülere aktarmak ve bilinçlendirmekti. bu etkinliği Trafik polislerimiz ve öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Sürücülerimize karşı bu tür etkinliklerimiz devam edecektir. Bu güzel etkinlik içi herkese teşekkür ederiz.” Dedi. (Murat Yayın)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top