MALKARALI ÖĞRENCİLER ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

185 okunma

Malkara Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi tarafından “Müzikli Şiir Dinletisi Programı” düzenlendi.

Malkara Kültür Sarayı’nda düzenlenen programa; Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi idari kadrosu, okul öğretmenleri, Malkaralı öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Müzikli Şiir Dinletisi Programının açılış konuşmasında şunlar ifade edildi:

“TARİHTEN BUGÜNE, KÂĞITLAR BİTTİ, MÜREKKEPLER TÜKENDİ, ÖMÜRLER TOPRAĞA YÂR OLDU AMA ŞİİR HİÇ BİTMEDİ”

“Okulumuz 12. sınıf öğrencilerinin hazırladığı müzikli şiir dinletisine hepiniz hoş geldiniz. Bugün çoğunluğu tanınmış şiirler ve bu şiirlerin bestelenmiş halleri olan şarkıları sizlerle buluşturacağız. Şiir, Bakilerin, Yunus Emrelerin ve daha nice ozanların sevgi çığlıklarıdır hasret evreninde. Şiir, uykusuz gecelerde yıldızlarla kurulan dostluk köprüsüdür. Sayın müdürüm, müdür yardımcılarım, değerli öğretmenlerim ve kıymetli misafirler hepinize tekrardan hoş geldiniz diyoruz. Tarihten bugüne, kâğıtlar bitti, mürekkepler tükendi, ömürler toprağa yâr oldu ama şiir hiç bitmedi. Duygu, his, hayal var oldukça, camlar mumların aleviyle buğulandıkça, lambada titreyen alev üşüdükçe kısacası insan denen mefhum var oldukça şiir asla yok olmayacaktır. Hepinize keyifli seyirler diliyoruz.”

ÖĞRENCİLER KATILIMCILARA UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Didem Soğancılar ve Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Pınar Çalışkan tarafından organize edilen etkinlikte öğrenciler katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Etkinlik sonrasında öğrencilerin okul içerisinde ve okul dışarısında eğitici ve eğlenceli etkinliklerde yer almasının onların hayatlarına artılar katacağı vurgusu yapıldı.

Şiir dinletisi sonunda yapılan açıklamada: “Müzik Öğretmenimiz Didem Soğancılar’a, Edebiyat Öğretmenimiz Pınar Çalışkan’a ve öğrencilerimize emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top