MALKARALI ÖĞRENCİLER TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILMAYA HAK KAZANDI

185 okunma

Malkara Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi öğrencileri Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Gazetemiz Medya Batı olarak Tekirdağ’da Malkara’yı temsil eden Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi “Kız Hentbol Takımı”nın final maçına çıkacağı bilgisini vermiştik.

İl genelinde düzenlenen “Kız Hentbol Turnuvası”nda final maçına çıkan Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi ile karşı karşıya geldi.

KIYASIYA BİR FİNAL MÜCADELESİ YAŞANDI

Tekirdağ Atatürk Spor Salonu’nda oynan maçta kıyasıya bir final mücadelesi yaşandı. Karşılıklı atakların olduğu ve skor üstünlüğünün sürekli el değiştirdiği maçın ilk yarısını Fatih Anadolu Lisesi 10’a 7 önde tamamladı. Maçın ikinci yarısına daha istekli ve daha organize olarak başlayan Fatih Anadolu Lisesi zaman zaman oyundaki üstünlüğünü belirginleştirdi. Rakibi karşısında oyunu elden bırakmayan ve elinden gelen mücadeleyi sergileyen Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi yenilmezlik serisini final maçında kaybetti. Maçı Fatih Anadolu Lisesi 24-15 kazandı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ MALKARA’YI VE OKULUMUZU EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETTİKLERİ İÇİN TEBRİK EDİYORUM”

İl genelinde oynana spor müsabakalarında il ikinci olan Malkaralı öğrenciler maç sonunda öğretmenleri ve arkadaşları tarafından sevinçle karşılandı. Maç sonrasında madalya töreni düzenlendi. Malkaralı öğrenciler madalyalarını okul müdürleri Ergün Aydoğan’dan aldı. Öğrencilerini tek tek tebrik eden okul müdürü Ergün Aydoğan maç sonrası şunları dile getirdi:

“Öğrencilerimizi göstermiş oldukları başarılardan ve Malkara’yı ve okulumuzu en iyi şekilde temsil ettiklerinden dolayı tebrik ediyorum. Aynı zamanda öğrencilerimizi maçlara en iyi şekilde hazırlayan, elde edilen bu başarıda büyük paya sahip Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerimiz Özcan Sarıbaş’ı Ömer Faruk Yeğittekin’i de ayrıca tebrik ediyorum. Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan öğrencilerimize oynayacakları maçlarda başarılar diliyorum.”

İL BİRİNCİSİ VE İL İKİNCİSİ, TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILACAK

Tekirdağ genelinde düzenlenen “Kız Hentbol Turnuvası”nda il birincisi olan Fatih Anadolu Lisesi Düzce’de oynanacak olan Türkiye finallerinde Tekirdağ’ı temsil edecek. Turnuvada il ikincisi olan Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi ise Balıkesir’de oynanan Türkiye finallerinde Tekirdağ’ı temsil edecek. Medya Batı Gazetesi olarak Tekirdağ’ı temsil edecek olan her iki okulun öğrencilerine de oynayacakları maçlarda başarılar diliyoruz. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top