MALKARALI ÖĞRENCİLERDEN “BİLİM İNSANLARI” ETKİNLİĞİ

155 okunma

Malkara’da Sağlamtaş Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri düzenledikleri program çerçevesinde “Bilim İnsanları” etkinliği yaptı.

Sağlamtaş Cumhuriyet Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliğe; öğrenciler ve öğretmenleri katıldı.

Bilim insanlarının öğrencilere tanıtılmasının amaçlandığı etkinlikte öğrenciler kendi yaptıkları araştırmaları sınıfta arkadaşlarına anlattı. Sınıflarda bulunan akıllı tahtalara yansıtılan görüntüler ile öğrenciler bilim insanları hakkında hem bilgilendirildi hem görsel anlamda etkinliğe fark katıldı.

ÖĞRENCİLER ARAŞTIRDIKLARI BİLGİLERİ ARKADAŞLARIYLA PAYLAŞTI

Etkinlikle ilgili kısa bir açıklamada bulunan öğretmenler şunları ifade etti:

“Öğrencilerimiz dünyada ve ülkemizde yaşayan veya yaşamış olan bilim insanlarını tanıması ve bu çalışmanın onlara bir şeyler katarak onları aydınlatması amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Öğrencilerimiz bilim insanlarımızı araştırıp buldukları bilgileri okuldaki diğer arkadaşlarıyla paylaştı. Öğrencilerimize bu çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.”

“NOBEL ÖDÜLLÜ TÜRK BİLİM İNSANI PROFESÖR AZİZ SANCAR” ÖĞRENCİLERE TANITILDI

Bilim insanlarının ele alındığı etkinlikte özellikle 2015 yılında Nobel Kimya Ödülü’nü kazanmış ve kazandığı Nobel Kimya Ödülü'nün madalya ve sertifikasını “Anıtkabir”e armağan eden “Türk Bilim İnsanı Profesör Aziz Sancar” öğrencilere tanıtıldı. Türk akademisyen, yazar, biyokimyacı ve moleküler biyolog olan Türk bilim insanı Profesör Aziz Sancar’ın çalışmaları, hayatı, önemli açıklamaları ve sözleri öğrencilere aktarıldı.

Sağlamtaş Cumhuriyet Ortaokulu’nda düzenlenen “Bilim İnsanları” etkinliği çekile hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top