MALKARALI ÖĞRENCİLERDEN ÇÖLYAK HASTALARINA TAM DESTEK

168 okunma

Malkara İrfan Macar İlkokulu öğrencileri sosyal duyarlılık kapsamında önemli bir projeye öncülük etti.

İrfan Macar İlkokulu 2-B Sınıfı öğrencileri topladığı mavi kapakları “Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneği”ne bağışladı.

“KAPAK DEYİP GEÇME, GLUTENSİZ’E DESTEK OL”

Düzenlenen “Kapak Deyip Geçme, Glutensiz’e Destek Ol Projesi” kapsamında, Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Bahar Ayşegül Gülcü ve Başkan Yardımcısı Emre Emlek Malkaralı öğrenciler ile buluştu.

Dernek Başkanı Bahar Ayşegül Gülcü konuyla ilgili yapmış olduğu konuşmasında şunları ifade etti:

 “SİZ DEĞERLİ ÖĞRENCİLERİMİZE; DERNEĞİMİZ, ÇÖLYAK HASTALARIMIZ VE KENDİ ADIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 “Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneği’nden geliyoruz. Duyduk ki sizler çok güzel bir proje yapmışsınız. Öncelikle geleceğimiz olan siz değerli öğrencilerimize; derneğimiz, çölyak hastalarımız ve kendi adıma çok teşekkür ediyorum. Bu projeyi hayata geçiren ve bu proje ile bizlere destek olan ilk okul sizsiniz. Çölyak hastası olan arkadaşlarınız okul kantinlerinde sizler gibi istedikleri yiyecekleri tüketemiyorlar. Bu bağlamda onlarla yardımcı olmak adına başlatmış olduğunuz bu projeden dolayı sizlere bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Bu proje ile diğer okullara da örnek teşkil edeceğinize inanıyorum.

“MAVİ KAPAKLA GLUTENSİZ YAŞAMA HAYAT VER. BİR YÜZ DE SEN GÜLÜMSET”

Dernek Başkanı Bahar Ayşegül Gülcü konuşmasında son olarak: “Mavi Kapakla Glutensiz Yaşama Hayat Ver. Bir Yüz de Sen Gülümset diyorum. Sizlere sevgi ve saygılarımızı ileterek hoşça kalın diyorum” dedi.

YARDIM İÇİN YENİ ÇÖLYAK HASTALARINA ULAŞILMIŞ OLDU

Öğrenciler “Çölyak” hakkında merak ettiklerini ve bildiklerini dernek yöneticileri ve arkadaşlarıyla paylaştı. Çölyak hastası olan yeni bireylerin olduğu ortaya çıktı. Yardım için yeni Çölyak hastalarına ulaşılmış oldu.

“BU PROJE KAPSAMINDA BİZLERE ÖNCÜ OLAN SAKİNE ÖZTÜRK HANIMEFENDİYE DE AYRICA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

İrfan Macar İlkokulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Buraya kadar gelip öğrencilerimiz ile buluştuğunuz için sizlere çok teşekkür ederiz. Bu sayede öğrencilerimiz de yaptıkları iyiliğin karşılığını görmüş oldular. Bu proje kapsamında bizlere öncü olan Sakine Öztürk hanımefendiye de ayrıca çok teşekkür ediyoruz.”

“ÇÖLYAK DOSTU” TEŞEKKÜR BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından İrfan Macar İlkokulu 2-B Sınıfı öğrencilerine, okul yönetimine ve projeye öncülük eden Sakine Öztürk hanımefendiye ve Derneğe olan desteklerini esirgemeyen Cem Çurlu beyefendiye “Çölyak Dostu” teşekkür belgeleri takdim edildi. Aynı zamanda öğrencilere “Çölyak Hastalığı”nın anlatıldığı el broşürleri dağıtıldı.

 “Kapak Deyip Geçme, Glutensiz’e Destek Ol Projesi” kapsamında gerçekleşen buluşma, Trakya Çölyak ve Sağlıklı Yaşam Derneği’nin ve İrfan Macar İlkokulu 2-B Sınıfı öğrencilerinin günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top