MALKARALI ÖĞRENCİLERDEN DEPREM TATBİKATI

174 okunma

Malkara Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi öğrencileri deprem tatbikatı yaptı.

Gazi Ömer Bey Sivil Savunma Kulübü çalışmaları kapsamında yapılan tatbikata, Okul Müdürü Ergün Aydoğan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

AMAÇ: “AFET BİLİNCİ OLUŞTURMAK” VE “OLASI DEPREMLERE KARŞI HAZIRLIKLI OLMAK”

Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi’nden yapılan açıklamada; “Afet Bilinci Oluşturmak” ve “Olası Depremlere Karşı Hazırlıklı Olmak” amacıyla deprem tatbikatı yapıldığı belirtildi.

Tatbikat senaryosu için öğrenciler, ilgili öğretmenlerden deprem sırasında ve sonrasında neler yapacaklarını öğrendiler. Müdür Ergün Aydoğan, tatbikat sonrası bahçede toplanan öğrencilere yönelik bir konuşma yaptı.

MÜDÜR AYDOĞAN, AFET BİLİNCİNİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Müdür Aydoğan yapmış olduğu konuşmasında; tatbikatın genel amacının olası depremlere karşı öğrencilerin bilgilendirilmesi olduğunu, deprem tatbikatlarının olası depremler de can kaybını önleyebileceğini ve depremden korunmanın ancak afet bilinci ile mümkün olduğunu belirtti.

“TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE VE ÖĞRETMENLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Deprem sırasında ve sonrasın da panik yapmamanın önemli olduğuna vurgu yapan Müdür Aydoğan konuşmasını tatbikata verdikleri önem için tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederek sonlandırdı. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top