MALKARALI ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ

152 okunma

Malkara Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi Sivil Savunma ve Spor Kulübü öğrencileri örnek bir etkinliğe imza attı.

Genç öğrenciler Kadıköy Mesire Alanı’nda “Çevreyi Koruma ve Düzenleme Projesi” kapsamında farkındalık yaratmak adına bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinliğe Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi Müdürü Ergün Aydoğan, Beden Eğitimi Öğretmeni Özcan Sarıbaş, Beden Eğitimi Öğretmeni Faruk Yiğittekin ve 9.-10.-11. ve 12. sınıf öğrencileri katıldı.

DÜZENLENEN ETKİNLİK ÖĞRETMENLERİN GÖZETİMİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Proje kapsamında düzenlenen etkinlik görevli öğretmenlerin gözetiminde gerçekleştirildi. Etkinliğe katılacak olan öğrenciler ailelerinin imzalarının bulunduğu veli izin belgelerini doldurarak okul yönetimine başvuruda bulundu. Malkara Belediye Başkanlığı da düzenlenen etkinliğe ulaşım aracı sağladı. Öğrenciler etkinlik alanına güvenle ulaştı. Etkinlik sonrası öğrenciler tahsis edilen belediye aracıyla birlikte tekrardan okuluna geri getirildi.

ÖĞRENCİLERE DOĞAYI KORUMANIN ÖNEMİ AKTARILDI

Kadıköy Mesire Alanı’nda düzenlenen etkinlikte öğrenciler gruplara ayrılarak çevrede bulunan çöpleri topladı. Doğanın kirletilmesinin geleceğimiz için ve çevremizde bulunan diğer canlılar için ne kadar riskli bir durum olduğunu anlatan ve öğrencilere sosyal duyarlılık kapsamında çeşitli bilgiler aktaran görevli öğretmenler Kadıköy Mesire Alanı’nda yaklaşık bir kamyon çöp toplandığını buna ek olarak da üç, dört çöp konteynırının doldurulduğunu dile getirdi.

ÖĞRENCİLER HEM DOĞAYI TEMİZLEDİ HEM DE EĞLENDİ

“Çevreyi Koruma ve Düzenleme Projesi” kapsamında düzenlenen etkinlik sonrasında öğrenciler temizledikleri mesire alanında öğretmenleriyle birlikte piknik yaptı ve sosyal farkındalık projelerini eğlenceli ve keyifli bir şekilde sonlandırdı. Düzenlenen etkinlik çekilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.(Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top