MALKARALI ÖĞRENCİLERİN “İSTİKLAL MARŞI” HEYECANI

154 okunma

Malkaralı öğrenciler “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması” içi bir araya geldi.

Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi.

Malkara Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programda; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri yarıştı. “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü” ve “Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” kapsamında organize edilen yarışma programına; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, yarışacak öğrenciler ve öğrencilerin aileleri ve görevli öğretmenler katıldı.

HEM BİRBİRLERİYLE YARIŞAN HEM DE MİLLİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKAN ÖĞRENCİLER İSTİKLAL MARŞI’NI OKURKEN HEYECAN DOLUYDU

İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde farklı gruplarda yarışan Malkaralı öğrenciler katılımcılara heyecan dolu bir şiir dinletisi yaşattı. Hem birbirleriyle yarışan hem de milli değerlere sahip çıkan öğrenciler İstiklal Marşı’nı okurken heyecan doluydu.

AİLELER VE ÖĞRETMENLER, ÖĞRENCİLERİ YAKINDAN TAKİP ETTİ VE YARIŞMA BOYUNCA ONLARA DESTEK OLDU

Aileler ve öğretmenler, öğrencileri yakından takip etti ve yarışma boyunca onlara destek oldu. Yarışma sonrasında yapılan değerlendirme sonucuna göre: “İlkokul düzeyinde birinci 75. Yıl İlkokulu öğrencisi Yaren Alpet oldu.  Ortaokul düzeyinde birinci Atatürk Ortaokulu öğrencisi Kübra Işıktan oldu. Lise düzeyinde birinci Anadolu Lisesi öğrencisi Beyzanur Pehlivan oldu.”

“12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü” ve “Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” kapsamında düzenlenen “İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması” dereceye giren öğrencilerin belirlenmesinin ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top