MALKARALI ÖĞRENCİLERİN TURNUVA HEYACANI DEVAM EDİYOR

179 okunma

Malkara’da düzenlenen “İlçe Birinciliği Spor Müsabakaları” kaldığı yerden tüm heyecanıyla devam ediyor.

Malkara 14 Kasım Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen spor müsabakalarında öğrenciler kıyasıya mücadele ediyor. Bu haftanın ilk maçlarında öğrenciler  “Yıldız Erkekler Basketbol” ve “Yıldız Kızlar Futsal” kategorilerinde mücadele etti.

MUSTAFA UYSAL ORTAOKULU FARKLI KAZANDI

“Yıldız Erekler Basketbol” kategorisinin ilk maçında; Balabancık Ortaokulu ve Mustafa Uysal Ortaokulu karşı karşıya geldi. Hava atışında topu kazanan taraf Mustafa Uysal Ortaokulu oldu. Maçın ilk sayısı da Mustafa Uysal Ortaokulundan geldi. Maçın başından sonuna kadar oyun üstünlüğünü elinde bulunduran taraf Mustafa Uysal Ortaokulu oldu.

*1. Çeyrek: 12-0 M. Uysal önde tamamladı. *2. Çeyrek: 22-2 M. Uysal önde tamamladı.
*3. Çeyrek: 32-2 M. Uysal önde tamamladı. *4. Çeyrek: 46-2 M. Uysal önde tamamladı.

ÇEKİŞMELİ GEÇEN MAÇTA GÜLEN TARAF ATATÜRK ORTAOKULU OLDU

“Yıldız Erekler Basketbol” kategorisinin ikinci maçında; Atatürk Ortaokulu ve Şehit Selim Vural Ortaokulu mücadele etti. Hava atışı ile topu kazanan taraf Atatürk Ortaokulu oldu. Maçın ilk sayısı da Atatürk Ortaokulu’ndan geldi. Maçın her bir çeyreğinde öğrenciler kıyasıya mücadele etti ve galibiyet için ter döktü. Oyunun sonunda kazanan taraf Atatürk Ortaokulu oldu.

 *1. Çeyrek: 6-6 berabere tamamladı.            *2. Çeyrek: 12-8 Atatürk önde tamamladı.
*3. Çeyrek: 15-10 Atatürk önde tamamladı. *4. Çeyrek: 27-16 Atatürk önde tamamladı.

Malkaralı öğrencilerin gün içinde yarıştığı bir diğer kategori “Yıldız Kızlar Futsal” oldu.

MAÇIN İLK YARISI 4-0 MUSTAFA UYSAL ORTAOKULU’NUN ÜSTÜNLÜĞÜ İLE TAMAMLANDI

“Yıldız Kızlar Futsal” kategorisinde ilk olarak Kozyörük Ortaokulu ve Mustafa Uysal Ortaokulu mücadele etti. Maça başlayan taraf Kozyörük Ortaokulu oldu. Turnuvadaki oyunu ile göz dolduran Mutafa Uysal Ortaokulu maçın henüz 4. dakikasında 1-0 öne geçti. Bu golün ardından 7. dakikada bir gol daha bulan Mustafa Uysal Ortaokulu skoru 2-0 yaptı. Aynı dakika içerisinde bir gol daha geldi ve durum 3-0 oldu. 3’üncü golün ardından maçın 10. dakikasında Mustafa Uysal Ortaokulu bir gol daha bularak 4-0 öne geçti. Kozyörük Ortaokulu her ne kadar etkili pozisyonlar yakalasa da aradığı golü bir türlü bulamadı. Maçın ilk yarısı 4-0 Mustafa Uysal Ortaokulu’nun üstünlüğü ile tamamlandı.

MUSTAFA UYSAL ORTAOKULU MAÇI 12-0 GİBİ FARKLI BİR SKOR İLE KAZANDI

Maçın ikinci yarısında Mustafa Uysal Ortaokulu ilk yarıda olduğu gibi yine oyunun üstünlüğünü eline aldı ve 16. dakikada durumu 5-0 yaptı. Bu golün ardından 17. dakikada bir gol daha bulan Mustafa Uysal Ortaokulu skoru 6-0’a getirdi. Kozyörük Ortaokulu rakibi karşısında geriye düşmesine rağmen oyunu bırakmadı ve ataklarını devam ettirdi. Maçın 18. dakikasında Mustafa Uysal Ortaokulu 7’inci golünü attı. Maçın sonlarına doğru oyunun temposu düştü. Dakika 24’ü gösterdiğinde Mustafa Uysal Ortaokulu bir gol daha attı ve skor 8-0 oldu. Golden kısa bir süre sonra 25. dakikada Mustafa Uysal Ortaokulu’ndan bir gol daha geldi. Maç 9-0 oldu. Maçın bitimine son 5 dakika kala Mustafa Uysal Ortaokulu atak yapmaya devam etti. Rakibi karşısında farkı açan Mustafa Uysal Ortaokulu 26. dakikada durumu 10-0 yaptı. Maçın sonlarına gelindiğinde 28. dakika içerisinde iki gol birden bulan Mustafa Uysal Ortaokulu maçı 12-0 gibi farklı bir skor ile kazandı.

MAÇIN İLK YARISI 4-0 ATATÜRK ORTAOKULU’NUN ÜSTÜNLÜĞÜ İLE TAMAMLANDI

“Yıldız Kızlar Futsal” kategorisinde karşı karşıya gelen diğer takımlar ise; Atatürk Ortaokulu ve Şehit Selim Vural Ortaokulu oldu. Maça başlayan taraf Şehit Selim Vural oldu. Şehit Selim Vural ilk etkili atağında topu ağlara gönderemedi. Maçın 6. dakikasında Atatürk Ortaokulu golü buldu ve 1-0 öne geçti. Atatürk Ortaokulu bu golün ardından 8. dakikada bir gol daha attı ve skor 2-0 oldu. Rakibi karşısında oyun üstünlüğünü elinde bulunduran Atatürk Ortaokulu 9. dakikada durumu 3-0 getirdi. Bu golün ardından Atatürk Ortaokulu 11. dakikada bir gol daha attı ve ilk yarının sonucu belirledi. Maçın ilk yarısı 4-0 Atatürk Ortaokulu’nun üstünlüğü ile tamamlandı.

MAÇI ATATÜRK ORTAOKULU 6-0 KAZANDI

Maçın ikinci yarısında etkili olan taraf yine Atatürk Ortaokulu oldu. Şehir Selim Vural Ortaokulu yaptığı birçok atağa rağmen bir türlü topu ağlara gönderemedi. Maçın 17. dakikasında Atatürk Ortaokulu gollerine devam etti ve durum 5-0 oldu. İlk yarıya oranla maçın ikinci dakikası daha orta geçti. 21. dakikada Atatürk Ortaokulu maçın skorunu belirleyen golü attı. Maçı Atatürk Ortaokulu 6-0 kazandı.

SAHA İÇİNDE OLDUĞU KADAR, TRİBÜNLERDE DE HEYECANLI BİR BEKLEYİŞ VARDI

Malkara 14 Kasım Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen spor müsabakalarında saha içinde olduğu kadar, tribünlerde de heyecanlı bir bekleyiş vardı. Öğrenciler diğer maçlarda olduğu gibi yine arkadaşlarını yalnız bırakmadı. Maç sonunda kazanan ve kaybeden takımın öğrencilerini birbirlerini tebrik etti ve dostluk mesajı verdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top