MALKARALI ÜRETİCİLERE “AYÇİÇEĞİ TARIMI VE ÇEŞİTLERİ” ANLATILDI

185 okunma

Malkara Ziraat Odası’nın yürüttüğü program kapsamında Malkaralı üreticilere “Ayçiçeği Tarımı ve Çeşitleri” anlatıldı.

Malkara Ziraat Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen programın sunumunu “Lımagraın Firması” yaptı. Sunuma Ziraat Odası yönetimi ve personeli, Lımagraın Firması, Malkaralı üreticiler ve mahalle muhtarları ve basın mensupları katıldı.

AYÇİÇEĞİ TOHUMU LG 5582’İN VERİM VE YAĞ SONUÇLARI HAZIRLANAN GÖRSEL SUNUM İLE ÜRETİCİLERE AKTARILDI

Sunumda ayçiçeğinin ekilişi verimliliği üzerinde duruldu. Ayçiçeği tohumu LG 5582’in verim ve yağ sonuçları hazırlanan görsel sunum ile üreticilere aktarıldı. Trakya’nın ve Tekirdağ’ın ayçiçeği üretiminde ve ayçiçeğinden ele edilen ürünlerdeki yerinin önemi ve değeri vurgulandı. Seminerde gösterilen sunum üzerinden 2018 yılına ait sayısal veriler üreticiler ile paylaşıldı.

DAHA VERİMLİ ÜRÜNLER ELDE EDEBİLMESİ İÇİN BİRÇOK FARKLI KONUYA DEĞİNİLDİ

Malkara Ziraat Odası’nın üreticilere yönelik düzenlemiş olduğu seminerde bölgesel kalkınmanın gerçekleşebilmesi ve üreticilerin daha verimli ürünler elde edebilmesi için birçok farklı konuya değinildi. Seminer gerçekleştirilen seminerin ardından karşılıklı soru cevap eşliğinde devam etti.

“KATILIM SAĞLAYAN ÜRETİCİLERİMİZE VE BİLGİLENDİRME YAPAN FİRMAYA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Sunum sonrası Malkara Ziraat Odası tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “Lımagraın Firmasının ‘Ayçiçeği Tarımı ve Çeşitleri'' konulu seminere katılım sağlayan üreticilerimize ve bilgilendirme yapan firmaya teşekkür ederiz.”

Lımagraın Firması’nın Malkaralı üreticilere yönelik düzenlemiş olduğu sunum çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top