MALKARALI ÜRETİCİLERE; “HUBUBATTA HASTALIK VE YABANCI OT KONTROLÜ” SEMİNERİ DÜZENLENDİ

108 okunma

Malkara Ziraat Odası, Malkaralı üreticilere; “Hububatta Hastalık ve Yabancı Ot Kontrolü” semineri düzenledi.

HEKTAŞ firmasının ve Malkara Ziraat Odası Tarımsal Danışmanlık Birimi’nin birlikte hazırladığı program Malkara Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda düzenlendi. Eğitim seminerine HEKTAŞ Firması yetkilileri ve Malkaralı üreticiler katıldı.

ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER ÜRETİCİLERE AKTARILDI

Seminerde hububat hastalıkları ve yabancı ot kontrolü için alınması gereken önlemler üreticilere aktarıldı. Malkara ve civarında karşılan hastalıklar ele alınarak kullanılması gereken zirai ilaçlar hakkında çeşitli bilgiler verildi. Slâyt sunumu üzerinden başlayan seminer soru cevap eşliğinde devam etti.

Seminere katılan üreticiler; Malkara Ziraat Odası’nın düzenlemiş olduğu seminerlerden memnun kaldıklarını ve bu seminerlerin tarımsal verimlilik için oldukça önemli bilgiler içerdiğini vurguladı.

“SEMİNERLERİMİZİN ÜRETİCİLERİMİZ İÇİN FAYDALI OLMASINI TEMENNİ EDİYOR VE ÜRETİCİLERİMİZE BEREKETLİ SEZONLAR DİLİYORUZ”

Seminer sonrasında Malkara Ziraat Odası Tarımsal Danışmanlık Birimi tarafından yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“HEKTAȘ Firmasının, ‘Hububatta Hastalık ve Yabancı Ot Kontrolü’ seminerine yoğun ilgi gösteren üreticilerimize teşekkür ediyoruz. Malkara Ziraat Odası olarak düzenlemiş olduğumuz eğitim seminerleri devam edecek. Seminerlerimizin üreticilerimiz için faydalı olmasını temenni ediyor ve üreticilerimize bereketli sezonlar diliyoruz.”(Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top