MALKARALI VATANDAŞLAR KAN BAĞIŞI KONUSUNDA ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

116 okunma

“78 ÜNİTE KAN, 4 KÖK HÜCRE BAĞIŞI YAPILDI”

 

Malkara’da, Çorlu ve Malkara Kızılay Şube Başkanlıklarınca ortaklaşa düzenlenen kan bağışı kampanyasına yoğun bir katılım oldu.

Malkara Kızılay Şube Başkanlığı ile Tekirdağ Çorlu ilçesi Kızılay Kan Merkezi tarafından Malkara’da ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Hükümet Konağı, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen organizasyonda; 78 ünite kan, 4 kök hücre bağışı yapıldı.

Kampanyada kan alma işlemlerini; Çorlu Kızılay Kan Merkezinden gelen Doktor Metin Karadağ, Flebotomi Uzmanları Burçin Ata, Şenol Özçakır, Seda Törer ve destek personel olan İsmet Özenç gerçekleştirdi.

“MALKARA HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Kan bağışı sonrasında Çorlu Kızılay Kan Merkezi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“KAN BAĞIŞINDA BULUNAN KİŞİ SAYIMIZ NE KADAR ÇOK OLURSA BU DURUM YARDIMA MUHTAÇ OLAN BİREYLER İÇİN O KADAR İYİ OLACAKTIR”

“Malkara halkına göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz. İnanıyoruz 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da Malkara çok verimli organizasyonlara imza atacağız. Kan bağışı kampanyalarımız Malkara’da düzenli olarak devam edecek. Malkaralı vatandaşların kan bağışı konusunda oldukça duyarlı. Fakat kan bağışında bulunan kişi sayımız ne kadar çok olursa bu durum yardıma muhtaç olan bireyler için o kadar iyi olacaktır. Buradan bir kez daha Malkaralı vatandaşlara teşekkür ediyoruz ve kan bağışı kampanyalarına olan katılımın devam etmesini diliyoruz.” (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top