MALKARA’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR ET KOMBİNASI HIZLA YÜKSELİYOR

402 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayvan yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla hayata geçirilen Malkara Çavuşköy Et Kombinası'nın inşaat çalışmaları önemli ölçüde tamamlandı.

Trakya'nın en büyüğü olan, Türkiye'de ise ilk sıralarda yer alan Çavuşköy Et Kombinası'nda yürütülen çalışmalar kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Söz konusu tesis faaliyete geçtikten sonra Trakya Bölgesi'nde hayvan yetiştiriciliği ve et üretimi büyük bir ivme kazanacak.

‘TRAKYA'NIN EN BÜYÜK ET KOMBİNASI’

12 bin 586 metrekare inşaat alanına sahip tesiste, et kombine binası, idari bina, sosyal tesis binası, güvenlik binası, gübre deposu, trafo binası, su deposu ve kantar binası yer alıyor. Malkara Çavuşköy Et Kombinası'nın 200 büyükbaş, 400 küçükbaş olmak üzere toplam 600 hayvan kesim kapasitesi olacak. Entegre et işlenecek tesiste sucuk, salam ve sosis imalatı yapılabilecek. Tesisin faaliyete geçmesiyle hem hayvan yetiştiriciliği desteklenmiş olacak hem de vatandaşlara sağlıklı ve hijyenik et tüketme imkanı sunulacak.

‘TESİSTEN BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZ YARARLANACAK’

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Büyükşehir Belediyemizin beş ana vizyonundan biri tarım ve hayvancılıktır. Türkiye'nin en verimli topraklarına sahibiz. Ayrıca bölgemiz hastalıktan ari bölgedir. Tekirdağ'ımızın sahip olduğu bu imkânları en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Çiftçilerimiz ve yetiştiricilerimize destek olmayı görev bildik ve Büyükşehir Belediyesi olarak Malkara Çavuşköy Et Kombinası projemizi başlattık. Bu tesisten sadece yetiştiricilerimiz değil, bütün vatandaşlarımız faydalanacak. İnşaat çalışmalarımız büyük ölçüde tamamlandı. Tesisimizi en kısa sürede tamamlayarak faaliyete geçireceğiz. Halkımıza hayırlı olsun" dedi. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top